Global Startup Challenge 2010: Najlepsze projekty internetowe już pracują w Szczecinie!

19.07.2010

Spośród ponad stu zgłoszeń, które napływały do organizatorów do 16 czerwca br., wybrano osiem kilkuosobowych zespołów z Polski i zagranicy.
Wśród wyróżnionych zespołów znaleźli się uczestnicy z Polski (Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa, Łódź, Stargard Szczeciński) oraz projekt należący litewskiego twórcy. O nagrodę główną - wyposażenie wybranego start-upu w model biznesowy, kapitał i kampanię merketingową na rynku globalnym -  powalczą więc takie projekty jak: iTraff, UltraStar, ZenCen, Trainig Statistic, Pytania, Vorevo, Listen for free i eTaksi.

Wsparte merytorycznie i technologicznie, zespoły prowadzą w Szczecinie prace nad swoimi projektami pod czujnym okiem ekspertów. Rezultatem dwumiesięcznej pracy będą funkcjonalne narzędzia internetowe, z których korzystać mają klienci na całym świecie. Najlepsze projekty mają szansę na przekształcenie się w spółki, które zostaną zasilone kapitałem do 200 tys euro na projekt, z Funduszu Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, funkcjonującego w strukturze Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Otrzymają również możliwość promocji - kampanię marketingową na rynku globalnym poprzez portale spółki Red Sky.

Sieć Aniołów Biznesu Amber aktywnie wspiera uczestników Global Startup Challenge 2010 poprzez organizację specjalistycznych szkoleń i spotkań z praktykami biznesu.

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej