Pożyczki dla przedsiębiorców z Koszalina - podpisanie umowy z gminą miastem Koszalin na utworzenie Punktu Obsługi Funduszu Regionalnego Funduszu Pożyczkowego Pomeranus.

11.03.2005

10 marca została podpisana kolejna, czternasta umowa na utworzenie i prowadzenie Punktu Obsługi Funduszu Regionalnego Funduszu Pożyczkowego "Pomeranus" dla mikro i małych przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego. Umowa została zawarta pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości, a gminą miastem Koszalin. Podpisanie umowy jest wynikiem spełnienia przez miasto Koszalin kryteriów konkursu na utworzenie i prowadzenie POF i tym samym przyznanie akredytacji przez PFP na prowadzenie punktu "Pomeranusa".

Miasto Koszalin jest czwartą gminą, po Szczecinie, Świnoujsciu i Gryfinie w województwie, która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych przedsiębiorców utworzyła i prowadzi POF, a tym samym umożliwia poprzez pożyczki dostęp do alternatywnego finansowania działalności gospodarczej oraz udział przedsiębiorców w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Polską Fundację Przedsiębiorczości. Do tej pory oprócz 4 gmin, punkty "Pomeranusa" utworzyło i prowadzi 10 powiatów: białogardzki, choszczański, drawski, kołobrzeski, łobeski, pyrzycki, stargardzki, szczecinecki, świdwiński i wałecki.

Pożyczki oferowane przez POF-y RFP "Pomeranus" mogą być przeznaczone na finansowanie inwestycji oraz środków obrotowych w kwocie maksymalnej do 120 tys. zł i okresie spłaty do 3 lat (w uzasadnionych przypadkach nawet do 5 lat). Oprocentowanie pożyczki nie może być niższe niż stopa referencyjna określona przez Komisję Europejską - obecnie 7,62%. W praktyce, w zależności od stopnia ryzyka minimalne oprocentowanie pożyczki wynosi 7,72%, a maksymalne 10,62% w stosunku rocznym.

Punkt Obsługi Funduszu w Koszalinie znajduje się w nowo otwartym przez miasto kompleksie pn. "Centrum Biznesu" na ul. Zwycięstwa 42. Od dnia podpisania umowy pomocą mikro i małym przedsiębiorcom służy specjalista pożyczkowy POF, który pomoże przy wypełnieniu wniosku o pożyczkę i udzieli informacji na temat najbliższych szkoleń oraz innych programów pomocowych dla przedsiębiorców.

Zgodnie z zapowiedziami, PFP wspólnie z Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim zmierza do utworzenia kolejnych POF-ów, tak aby na obszarze każdego powiatu województwa przedsiębiorca miał do dyspozycji swój własny POF. W tym celu PFP rozpoczął działania w ramach trzeciego konkursu przeznaczonego dla jednostek samorządu terytorialnego (powiatów i gmin) na utworzenie i prowadzenie POF RFP "Pomeranus".

Bliższe informacje nt. RFP "Pomeranus", sieci Punktów Obsługi Funduszu oraz warunków udzielania pożyczek znajdują się na podstronie internetowej Fundacji.

1279_news242.jpg
1280_news241.jpg
ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej