Nowe Fundusze Pożyczkowe dla przedsiębiorców

05.05.2005

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczęła prace nad utworzeniem dwóch, kolejnych subregionalnych funduszy pożyczkowych:

1. Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego "Odra"
2. Subregionalengo Funduszu Pożyczkowego "Gryf"

Podobnie jak wcześniej utworzone przez PFP fundusze, SFP "Odra" i SFP "Gryf" będą działać w oparciu o założenia Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw priorytet 1 działanie 2 "Poprawa dostępności do zewnętrznego finansowania inwestycji przedsiębiorstw" poddziałanie 1 "Dokapitalizowanie funduszy mikro-pożyczkowych".

SFP "Odra" będzie obsługiwał mikro i małych przedsiębiorców z terenu województwa lubuskiego w szczególności z jego północno-zachodniej części. Planuje się utworzenie co najmniej 5 Punktów Obsługi Funduszu, m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Międzyrzeczu i Świebodzinie. Początkowo do dyspozycji przedsiębiorców dostępny będzie kapitał pożyczkowy w wysokości 5,2 mln zł. Po dokapitalizowaniu ze środków strukturalnych UE łączny kapitał funduszu mógłby wzrosnąć do kwoty 17,2 mln zł.

SFP "Gryf" będzie obsługiwał mikro i małych przedsiębiorców z terenu województwa pomorskiego, w szczególności z zachodniej części. Planuje się utworzenie co najmniej 5 Punktów Obsługi Funduszu, m.in. w Słupsku, Bytowie, Człuchowie, Chojnicach i Lęborku. Początkowy kapitał funduszu będzie wynosić 3,5 mln zł, z możliwością jego dokapitalizowania ze środków strukturalnych UE do kwoty 11,5 mln zł.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej