Ratownictwo medyczne

19.05.2019

Moim powołaniem jest ratowanie ludzkiego życia

Wywiad z Panem Pawłem Kowalczykiem „Ratownictwo Medyczne Paweł Kowalczyk”

W jakiej branży działa Pana  firma?

Prowadzę kursy pierwszej pomocy oraz obsługuję masowe imprezy pod względem bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. 

Dlaczego wybrał Pan tak trudny zawód?

Kierując się wyborem zawody nie myślałem o tym jaki on jest trudny. Lubię wyzwania dlatego spełniał on moje oczekiwania. Zresztą czy jest lepsze zajęcie na świecie niż ratowanie ludzkiego życia?

Czy edukacja dla bezpieczeństwa jest każdemu potrzebna?

Oczywiście nie każdemu potrzebna jest wiedza w tak szerokim zakresie, ale podstawy każdy powinien znać.  Ratownicy medyczni zawsze w pierwszej kolejności myślą o bezpieczeństwie własnym oraz mają obowiązek uczyć tego innych. Zawsze na studiach powtarzano nam, że „dobry ratownik to żywy ratownik”. Wchodzenie do płonących budynków czy w miejsca gdzie gruz może spać nam na głowę jest zabronione. Od takich zadań specjalnych jest straż pożarna. Posiada ona specjalistyczny sprzęt i jest do tego przeszkolona. Wiedza o przewidywaniu zagrożeń, ostrożność i szybka reakcja w sytuacji zagrożenia życia nikomu nie zaszkodzi. 

Dla kogo skierowane są pana szkolenia?

Oferta kursów pierwszej pomocy jest skierowana przede wszystkim dla firm, które chcą szkolić swoich pracowników. Organizuję też szkolenia dla grup zorganizowanych oraz dla indywidualnych osób w rożnym wieku. Ostatnio zostałem zapytany czy przeprowadzę „mini-kurs” dla małych dzieci. Mam specjalne fantomy, na których demonstruję czynności pierwszej pomoc dla osób dorosłych i dzieci. Jestem otwarty na różne szkolenia i warsztaty. 

Dlaczego zdecydował się Pan na ofertę Fundacji i FM KLON i kto wsparł Pana w tym wyborze?

Odwiedziłem kilka banków, które reklamują się tym, że mają bardzo niskie oprocentowanie. Niestety w większości przypadków oprocentowanie jest naprawdę wysokie a przede wszystkim brak jest oferty dla osób dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą od zera. Dlatego zdecydowałem się na ofertę FM KLON. O ofercie Fundacji dla początkujących firm dowiedziałem się od znajomej.

Czy długo czekał Pan na decyzję przyznania pożyczki

Od momentu złożenia pełnej dokumentacji pożyczkowej na decyzję pożyczkową czekałem tydzień. Środki zostały przelane na moje kontro w następnym tygodniu.

Czy ktoś Panu pomagał przy przygotowaniu biznesplanu ?  

Fundacja przeprowadza darmowe szkolenia, podczas których uczestnicy uczą się jak pisać biznesplan. Byłem na takim szkoleniu, a następnie napisałem biznesplan samodzielnie.

Więcej informacji o firmie na stronie http://pierwszapomoc.tv/

Rozmawiała: Agnieszka Kropa-Szyszkowska 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej