Punkt gastronomiczny

20.05.2019

Firma „Spółka Kiełbasa i Bułka” czyli przekąski dla zabieganych

Rozmowa z właścicielką firmy Panią Ewą Mielcarek

  
W jakiej branży działa pani firma?

Spółka Kiełbasa i Bułka to ruchomy punkt gastronomiczny. Serwujemy  pyszną kiełbasę z grilla oraz hot dogi. Używając specjalnie do tego przystosowanego trójkołowca marki Piaggio podstawiamy nasz mobilny ruszt jak najbliżej zgłodniałych Klientów.

Czy jedzenie fast–food cieszy się popularnością wśród młodzieży czy lubią go też ludzie dorośli?

Czasem „szybko” musi zjeść każdy – młodszy i starszy. Jadają więc u nas zarówno studenci, jak i biznesmeni. Jednakże można zauważyć pewną prawidłowość, a mianowicie hot dogi cieszą sie większą popularnością wśród młodszych klientów.

Na czym polega wyjątkowość smaków Pani kuchni?


Postawiliśmy na prosty przepis, starannie dobrane dodatki oraz ścisłą kontrolę jakości. Nie oszczędzamy na jakości. Konsekwentnie używamy tylko najlepszych składników od czołowych polskich producentów. Dbamy o to by kiełbasy i parówki miały bardzo wysoką zawartość mięsa, a sosy nie zawierały konserwantów. Mówimy stanowcze „NIE” tandetnym fast-food’om i pokazujemy, że da się inaczej. Zdrowiej i smaczniej, a nadal szybko.

Gdzie można spotkać Pani magiczny pojazd smakowitości?


Dzięki temu, że jesteśmy mobilni i możemy swobodnie przemieszczać sie z miejsca na miejsce, można nas spotkać wszędzie tam, gdzie coś sie dzieje. Jesteśmy obecni na festynach i jarmarkach, jak również na Wałach Chrobrego czy Jasnych Błoniach. W okresie letnim będziemy również pojawiać się wieczorami w okolicach klubów by nasycić apetyt szczecińskich imprezowiczów.

Dlaczego kiełbasa a nie sushi?

Sushi wypada z bułki.

Skąd wzięła Pani środki na realizację firmy?

Część kosztów pokrytych zostało dzięki moim oszczędnościom, jednak  w zebraniu całej potrzebnej kwoty pomogła mi Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Dzięki bardzo niskiemu oprocentowaniu pożyczka była znacznie korzystniejsza, niż ta, którą proponują banki. Dodatkowym atutem jest również to, że przez rok mogę bezpłatnie korzystać z wiedzy specjalistów z różnych branż – prawników, księgowych czy specjalistów od marketingu.

Czy długo trwała procedura uzyskania zgody na pożyczkę?

Od momentu dopełnienia wszelkich formalności, tj. przedstawienia biznes planu i złożenia odpowiednich formularzy minęło około 10 dni. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji odnośnie pożyczki, pieniądze znalazły sie na moim koncie w ciągu 24 godzin.

Rozmawiała: Agnieszka Kropa-Szyszkowska

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej