Wspieramy biznes,
rozwijamy ludzi

Dlaczego PFP?

Polska Fundacja Przedsiębiorczości funkcjonuje od 1997 roku i wspiera tworzenie i rozwój mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw na obszarze całej Polski - posiadamy 26 oddziałów w 16 województwach i zatrudniamy ponad 100 wykwalifikowanych osób.

Posiadamy największą bezpłatną Platformę Szkoleniową oferującą zarówno szkolenia online, jak i elearningowe. Ze szkoleń mogą korzystać zarówno przyszli jak i obecni na rynku przedsiębiorcy, a także każda osoba poszukująca wiedzy i chcąca podnosić swoje kwalifikacje.

W ramach regionalnych funduszy pożyczkowych oferujemy wsparcie dla przyszłych przedsiębiorców w formie atrakcyjnych zwrotnych środków unijnych na start oraz wsparcie dla funkcjonujących już przedsiębiorstw w formie preferencyjnego zwrotnego finansowania działalności inwestycyjnej i obrotowej. Jednocześnie cały czas poszerzamy naszą ofertę, proponując preferencyjne pożyczki takim podmiotom jak spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego oraz instytucje sektora publicznego.

W zależności od województwa w naszej ofercie dostępne są również dotacje unijne na usługi rozwojowe takie jak kursy, szkolenia, doradztwo. Ponadto Fundacja jest aktywnym uczestnikiem rozwoju innowacji, transferu wiedzy oraz komercjalizacji nowatorskich rozwiązań.

zobacz więcej
Wybrane opinie klientów:
 • Agnieszka Engel, uczestniczka szkoleń online

  Chciałabym podziękować Państwu i Prowadzącej za szkolenie z zakresu zmian w prawie pracy. Z racji zawodu i zmian jakie ostatnio się szykują często uczestniczę w różnych szkoleniach. Niemniej dzisiejsze szkolenie było absolutnie fenomenalne jeżeli chodzi o sedno zmian. Przedstawione w sposób łatwy do zrozumienia i przede wszystkim praktyczne. Jeszcze raz dziękuję.

  Agnieszka Engel, uczestniczka szkoleń online

 • Wojciech Araszkiewicz, właściciel firmy Złotnik - Jubiler Wojciech Araszkiewicz (Szczecin)

  Dzięki wieloletniej współpracy z Polska Fundacją Przedsiębiorczości pozyskane środki zostały przeznaczone na rozwój firmy Złotnik - Jubiler Wojciech Araszkiewicz dzięki którym zostały zakupione maszyny i urządzenia złotnicze. W związku z rozwojem mojej firmy zwiększył się stan zatrudnienia. Współpraca z pracownikami z PFP. jest bardzo dobra przyjazna oraz otwarta na wszystkich płaszczyznach.

  Wojciech Araszkiewicz, właściciel firmy Złotnik - Jubiler Wojciech Araszkiewicz (Szczecin)

 • Jacek Szumski, właściciel firmy AUTO-MIX

  Dzięki współpracy z Polską Fundacją Przedsiębiorczości i pożyczki uzyskanej udało mi się wybudować warsztat samochodowy 3 stanowiskowy oraz zakup sprzętu tj. geometrii kół, testera diagnostycznego, prostowarki felg i podnośników. Dzięki temu mogę wykonywać więcej usług co wiąże się z większą ilością klientów. Procedura pozyskania środków przebiegła pomyślnie.

  Jacek Szumski, właściciel firmy AUTO-MIX

 • Justyna Jachimowska, właścicielka firmy Be-Zo

  Środki pozyskane dzięki współpracy z Polską Fundacją Przedsiębiorczości przeznaczyłam na budowę własnej pracowni tortów artystycznych. Umożliwiło mi to rezygnację z wynajmowanego lokalu, wprowadziło zupełnie inny standard pracy, pozwoliło pozyskać większą ilość klientów, dało więcej możliwości oraz otworzyło drogę do spełnienia swoich marzeń. Cała procedura pozyskania pożyczki, dzięki kompetentnemu i życzliwemu przedstawicielowi PFP, przebiegła szybko, klarownie i bez najmniejszych problemów.

  Justyna Jachimowska, właścicielka firmy Be-Zo

 • Dariusz Wójcik, właściciel firmy Eko naprawa dróg (Dobiegniew)

  Z miłą chęcią pozwolę sobie pozytywnie zaopiniować profesjonalną współpracę z Polską Fundacją Przedsiębiorczości odnośnie pozyskania pożyczki na rozwój działalności gospodarczej. Szybko pozyskane środki, które zostały głównie przeznaczone na zakup urządzeń drogowych, w znacznej mierze przyczyniły się do rozwoju mojej działalności.

  Dariusz Wójcik, właściciel firmy Eko naprawa dróg (Dobiegniew)

 • Joanna Oborska, właścicielka Salonu Kosmetycznego Afrodyta (Świebodzin)

  Moja współpraca z Polską Fundacją Przedsiębiorczości to jedna z najwspanialszych rzeczy jaka spotkała mnie do tej pory. Masz marzenia a ogranicza cię budżet?….jakie to znajome! Moim marzeniem było otwarcie Salonu Kosmetycznego, ale nie przysługiwało mi żadne dofinansowanie wtedy znalazłam w Internecie informacje o mikropożyczce w PFP. Dzięki profesjonalizmowi Pani Moniki, która przeprowadziła mnie przez procedury uzyskałam środki na spełnienie marzeń, pomysł na życie. Salon doskonale prosperuje a ja robię to co kocham….Dziękuję serdecznie za pomoc w spełnieniu marzeń.

  Joanna Oborska, właścicielka Salonu Kosmetycznego Afrodyta (Świebodzin)

 • Magdalena Kowalska, współwłaścicielka firmy Górka & Kulka (Gorzów Wielkopolski)

  Ze współpracy z Polską Fundacją Przedsiębiorczości skorzystaliśmy w celu stworzenia nowego punktu sprzedaży lodów. Mogliśmy również wyposażyć nasze produkcyjne laboratorium o dodatkowe sprzęty. Wpłynęło to znacząco na efektywność pracy i pozwoliło poszerzyć skalę sprzedaży. Polecamy skorzystanie z oferty Fundacji w szczególności młodym przedsiębiorcom, którzy potrzebują wsparcia w rozpoczęciu lub rozwoju swojej działalności.

  Magdalena Kowalska, współwłaścicielka firmy Górka & Kulka (Gorzów Wielkopolski)

 • Jacek Pomorski, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Jacek Pomorski” (Gorzów Wielkopolski)

  Dzięki środkom unijnym pozyskanym z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości prowadzimy działalność we własnej siedzibie. Standard naszych usług szkoleniowych został podniesiony. Proponujemy naszym klientom szkolenia w nowoczesnych salach wykładowych. Pozyskane środki pozwoliły na wprowadzenie propozycji nowych szkoleń.
  Dzięki zaangażowaniu doradcy procedura związana z dokumentacją nie stwarzała żadnych problemów. Doskonały profesjonalista, zaangażowany, dostępny w każdej chwili.

  Jacek Pomorski, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Jacek Pomorski” (Gorzów Wielkopolski)

 • Piękne Rzęsy Monika Rząp (Szczecin)

  W imieniu swoim, jako właścicielki firmy Monika Rząp Piekne Rzęsy chciałabym bardzo podziękować wszystkim pracownikom Fundacji za zaangażowanie, rzetelne i terminowe wykonywanie swoich obowiązków. Jestem bardzo zadowolona z usług świadczonych przez Fundcję. Współpracuję z Państwem od 2017 roku, w tym czasie skorzystałam z wielu usług rozwojowych, które pozwoliły mi poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz rozwijac moją firmę na wielu płaszczyznach. Doradcy bardzo rzetelnie wykonywali swoją pracę, byli bardzo pomocni i zaangażowani. Liczę na dalszą współprace przez kolejne lata.

  Piękne Rzęsy Monika Rząp (Szczecin)

 • Marcin Miśniakiewicz, właściciel firmy OPEN MIND (Szczecin)

  Współpracuję z Polską Fundacją Przedsiębiorczości w Szczecinie już od ponad 10 lat. Na początku byłem jedynie sponsorem konkursu „Przystanek Sukces” prowadzonego dla młodych przedsiębiorców. Wspierałem wtedy laureatów możliwością bezpłatnej nauki języków obcych w mojej placówce. Z biegiem czasu nasza współpraca przeniosła się do działania w ramach Osi priorytetowej VI Rynek Pracy, Działanie 6.1 „Usługi rozwojowe skierowane do przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na podstawie systemu popytowego”, którego celem jest „promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz wsparcie mobilności pracowników”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, finansowanego z EFS. Projekt ten trwa od kilku lat i przy współpracy z Polską Fundacją Przedsiębiorczości nauczyliśmy języków obcych już kilkaset osób. Oceniam PFO jako rzetelnego i profesjonalnego Operatora, co potwierdzają również moi Klienci korzystający z dofinansowań Bazy Usług Rozwojowych.

  Marcin Miśniakiewicz, właściciel firmy OPEN MIND (Szczecin)

 • Bartłomiej Łańcucki - prezes, Kamila Kusiak - wiceprezes firmy BMP (Koszalin)

  Z przyjemnością pragniemy zarekomendować Polską Fundację Przedsiębiorczości jako solidnego, cechującego się wysokim poziomem zaangażowania i obsługi klienta partnera przy pozyskiwaniu dofinansowań do usług rozwojowych dla naszego przedsiębiorstwa. Dzięki ich staraniom możemy sprawniej i szybciej realizować nasze cele biznesowe. Doradcy z PFP są prawdziwymi profesjonalistami, nastawionymi na wsparcie firm. Cechuje ich życzliwość oraz otwartość w kontakcie z klientem, a także szybkość w rozwiązywaniu trudności jakie stawiają przed beneficjentem projekty unijne.

  Bartłomiej Łańcucki - prezes, Kamila Kusiak - wiceprezes firmy BMP (Koszalin)

Działamy na terenie 0 województw. Dotychczasowa działalność Fundacji to finansowe wsparcie o wartości ponad 0 złotych, dla ponad 0 przedsiębiorców. Przeprowadziliśmy ponad 0 szkoleń, w których uczestniczyło ponad 0 osób.

Skontaktuj się z nami,

pomożemy Ci znaleźć
idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Telefon: 91 312 92 16 napisz wiadomość

Siedziba

Polska Fundacja Przedsiębiorczości

ul. Monte Cassino 32

70-466 Szczecin

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek

od 8.00 do 16.00

Kontakt:

Tel. 91 312 92 16

Fax. 91 312 92 01

Adres e-mail: pfp@pfp.com.pl

PFP
Toruń Gdynia Gdańsk Szczecin Koszalin Słupsk Lębork Wałcz Gorzów Wielkopolski Zielona Góra Piła Bydgoszcz Łódź Poznań Leszno Jelenia Góra Wrocław Opole Olsztyn Warszawa Kraków Rzeszów Białystok Katowice Kielce Lublin

Wiadomość

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej