28 czerwca 2021

Ogromne wsparcie dla przedsiębiorców działających w branży turystycznej

Ogromne wsparcie dla przedsiębiorców działających w branży turystycznej

„Pożyczka na rozwój turystyki” jest oferowana w ramach projektu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka, finansowanego ze środków krajowych przez Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych projektów, które realizuje Polska Fundacja Przedsiębiorczości. O pieniądze na rozwijanie działalności w szeroko rozumianym sektorze turystyki i rekreacji starać się mogą przedsiębiorcy, którzy działają na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego.

– Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, którzy planują inwestycje, chcą poszerzyć swoją działalność usługową dla turystów, rozwijać bazę hotelową, gastronomiczną czy rozrywkową do aplikowania o środki w ramach programu. Pożyczka udzielana jest na bardzo preferencyjnych warunkach z symbolicznym oprocentowaniem i bez prowizji. Widzimy duże zainteresowanie produktem, tym bardziej, że funkcjonujemy obecnie w czasie, gdy infrastruktura i usługi turystyczne potrzebują szczególnego wsparcia, by podźwignąć się z okresu związanego z pandemią, niemal całkowitego zamknięcia tego sektora – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Wielkie wsparcie dla sektora uderzonego przez pandemię. „Nasz projekt to mała cegiełka, która może pomóc przedsiębiorcom w odbudowywaniu ich pozycji”

Pożyczka na Rozwój Turystyki to produkt, którego dysponentem jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom szeroko rozumianego sektora turystycznego, który w czasie „lockdownu” był jedną z najsilniej negatywnie dotkniętych gałęzi gospodarki. Pożyczka udzielana jest na preferencyjnych warunkach i z pewnością może być dla przedsiębiorców silnym bodźcem do rozwijania oferty i działalności po trudnym czasie pandemii.

– Wartość pożyczki może wynieść do pół miliona złotych, a stałe oprocentowanie to zaledwie 0.03% w skali roku, czyli zupełnie nieosiągalne na rynku komercyjnym. Maksymalny okres spłaty to 7 lat, aby przedsiębiorca jak najmniej odczuł obciążenia związane ze spłatą. Jestem przekonany, że tak korzystne warunki finansowania pomogą w uatrakcyjnieniu oferty i pozyskaniu nowych klientów – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Cieszymy się, że możemy oferować tę formę finansowania, bo zdajemy sobie sprawę z jak poważnymi trudnościami w czasie pandemii boryka się branża turystyczna. Nasz projekt to mała cegiełka, która może pomóc przedsiębiorcom nie tylko kontynuować działalność i odbudować ich pozycję na rynku, ale i pozyskać nowych klientów poprzez wzrost atrakcyjności obiektów turystycznych i rekreacyjnych oraz poszerzenie zakresu świadczonych usług – dodaje Wojciech Nowak.

Kto może starać się o środki? Na co można je wydać?

O pieniądze mogą się starać przedsiębiorcy, którzy działają na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Wsparcie może zostać przyznane między innymi obiektom gastronomicznym, noclegowym czy sportowym. „Turystyka” to pojęcie bardzo pojemne, rozpatrujemy również wnioski od instytucji turystyki zdrowotnej, instytucji kultury czy od firm i organizacji transportowych. Wsparciem objęte mogą być również rękodzielnicy, rzemieślnicy czy producenci produktów regionalnych. Aspektem, który musi wystąpić jest promowanie turystyki oraz wypełnienie kryterium pewnej atrakcyjności dla odbiorców, konsumentów usług turystycznych – dodaje Izabela Bartel, koordynator Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w województwie warmińsko-mazurskim.

Za pozyskane wsparcie można m.in. prowadzić roboty remontowe i budowlane, kupować grunty i pojazdy przeznaczone do przewozu turystów czy wzbogacać ofertę swojej firmy poprzez zakup sprzętów z którego korzystać będą turyści. Ze wsparcia PFP pokrywane mogą być również wydatki na promocję i reklamę.
Więcej informacji na temat Pożyczki na Rozwój Turystyki znajdziecie Państwo na stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości https://www.pfp.com.pl/pozyczki/dla-przedsiebiorcow 

 

Zobacz również

Wszystkie aktualności
Informacja- Fundusz wsparcia przedsiębiorstw dotkniętych powodzią Ciąg logotypów: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, BGK Bank Gospodarstwa Krajowego, PFP Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Rozpoczęcie naboru wniosku. Trwa nabór wnioskówWiele firm nadal boryka się ze skutkami powodzi. Ważne wsparcie od Polskiej...

Jesienią 2024 roku przez kilka województw w Polsce przeszedł kataklizm, który sprawił, że stracili wielu mieszkańców...

Polska Fundacja Przedsiębiorczości Harmonogram szkoleń 01-04.07Aż siedem szkoleń na początku lipca!

Platforma Szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości nie zatrzymuje się w sezonie wakacyjnym – wręcz przeciwnie,...

PFP Dzień tematyczny: Zautomatyzuj swoją pracę! – AI w marketingu i pracy codziennej„Zautomatyzuj swoją pracę! – AI w marketingu i pracy codziennej”

… pod taką nazwą Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizuje kolejny Dzień Tematyczny. Przed nami trzy szkolenia – jedno...

Jak się ubrać do pracy, gdy za oknami jest 30 stopni Celsjusza? „Garnitur dla...

Czy wyobrażamy sobie prawnika bez krawata? Raczej nie. Ale czy wolimy być obsługiwani przez kogoś w koszulce polo czy...