11 grudnia 2024

Jak pracować i nie zwariować? Ważne pytania padną podczas Dnia Tematycznego w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości

Jak pracować i nie zwariować - kurs dla pracujących zdalnie i hybrydowo

„Dzień tematyczny” staje się cykliczną inicjatywą Platformy Szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Regularnie zapraszamy Was na cykl szkoleń, które występują jednego dnia – jedno po drugim, prowadzą je trenerzy, którzy z jednej strony proponują osobne moduły szkoleniowe, ale z drugiej zagadnienia łączą się jednym wspólnym tematem. – Jest to komplementarna dawka wiedzy na konkretny temat, który interesuje przedsiębiorców. Mogą oni uczestniczyć w jednym szkoleniu, ale zaplanować z nami także cykl trzech szkoleń, które uzupełniają się i dają przedsiębiorcy pełen obraz interesującej go sytuacji – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Jaki dzień tematyczny przygotowaliśmy w grudniu?

„Rynek pracy interesuje wszystkich przedsiębiorców”

W grudniu poruszymy temat, który interesuje przedsiębiorców wszystkich branż – rynek pracy. Powiemy, jak ułożyć harmonogram pracy, by była ona efektywna i satysfakcjonująca zarówno dla przedsiębiorcy, jak i pracownika. Powiemy o tym, jak powinna wyglądać organizacja pracy, gdy w jednej firmie łączymy pracę zdalną i hybrydową. Będzie także o prawnych aspektach sytuacji na rynku pracy czy o pojęciu mobbingu.

– Zależy nam, by szkolenie „Jak pracować i nie zwariować” było przydatne zarówno z prawnej, jak i z HRowej strony. Stąd taki dobór tematów, by coś dla siebie znalazł tutaj i pracownik, i pracodawca – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– W ciągu ostatnich lat praca zdalna i hybrydowa stała się rynkowym standardem. Nowy model pracy wiąże się nie tylko z korzyściami, ale również wyzwaniami zarówno dla pracowników, jak i organizacji. Podczas trzech obfitujących w wiedzę webinarów przedsiębiorca dowie się, jak zadbać o swój psychiczny dobrostan wykonując służbowe obowiązki z domu, a także pozna regulacje prawa pracy obowiązujące w Polsce – mówi Marcin Pawłowski.

Trzy tematy, trzy trenerki i wiele godzin wiedzy

Zaczniemy od aspektów prawnych. Już o 9:00 rano szkolenie „Praca zdalna w świetle przepisów prawa pracy”. Poprowadzi je mecenas Izabela Kaźmierczak – Kamiennik. Odpowiemy na szereg pytań, które bardzo często zadawane są trenerom w czasie szkoleń na Platformie Szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Czy każdy pracodawca musi wprowadzić możliwość pracy zdalnej w swojej organizacji? Jak powinien wyglądać i jakie elementy powinien zawierać regulamin pracy zdalnej? Kto ponosi koszty pracy zdalnej? Czy przejazd z miejsca wykonywania pracy zdalnej do siedziby pracodawcy to podróż służbowa?

Psycholog Barbara Wójcik poprowadzi szkolenie: „Work-life balance a praca zdalna – Jak zachować równowagę?” Ten panel skierowany będzie do osób pracujących zdalnie, a jednocześnie mających poczucie, że ich praca wykracza poza standardowe ramy i trudno ją oddzielić o naszego standardowego życia. Powiemy, co wspiera, a co zakłóca sprawną pracę zdalną.

Ostatnie szkolenie poprowadzi Katarzyna Raczkowska z firmy Master HR, a nazywać się będzie ono „Zdalna rekrutacja i onboarding pracownika”.

Odpowiemy na pytania: Jak stworzyć ofertę pracy, która przyciąga? Jak efektywnie rekrutować online? Jaka powinna być dobra struktura rozmowy kwalifikacyjnej? Jak udzielać feedbacku kandydatowi?

„Dzień tematyczny” jest dostępny dla wszystkich użytkowników platformy szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Zapraszamy do rejestracji.

Więcej informacji: www.szkolenia.pfp.com.pl 

Zobacz również

Wszystkie aktualności
Na górze ciąg logotypów Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, kreska oddzielająca, Zachodniopomorski Fundusz Rozwoju, logo Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, logo Pomorza Zachodniego. Na zdjęciu widoczna jest grupa osób przy biurku. Poniżej napis Mała Pożyczka Rewitalizacyjno- Inwestycyjna (JPRIMA) w województwie zachodniopomorskimSzansa dla zachodniopomorskich przedsiębiorców i samorządów – trwa nabór w...

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest jednym z pośredników realizujących Produkt Finansowy Mała Pożyczka...

W prawym górnym rogu widnieje logo Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Na zdjęciu znajdują się dwie kobiety w uniformach roboczych patrzące w tableta. Po lewej stronie widnieje napis Pożyczka rozwojowa w województwie dolnośląskim. Po prawej żółto-niebieski prostokąt z napisem Fundusze Europejskie. Na samym dole znajduje się ciąg logotypów. Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska, Barwy Rzeczypospolitej Polskiej, logo Unii Europejskiej z dopiskiem Dofinansowane przez Unię Europejską, pionowa czarna linia oddzielająca, logo województwa dolnośląskiego z dopiskiem Dolny ŚląskZainwestuj w rozwój firmy – pożyczka rozwojowa nawet do 2 milionów złotych!

Województwo dolnośląskie to znacznie więcej niż tylko Wrocław. Przedsiębiorcy z Wałbrzycha, Jeleniej Góry czy Legnicy...

Polska Fundacja Przedsiębiorczości Harmonogram szkoleń 16-20.06Trzy szkolenia na żywo przed długim weekendem

Już w tym tygodniu zaczynamy czerwcowy długi weekend. Zanim jednak będziemy wypoczywać, to na Platformie Szkoleniowej...

Na zdjęciu kobieta siedząca przy biurku, biorąca udział w szkoleniu online. Z lewej strony napis Szkolenie online. Po prawej stronie w niebiesko - pomarańczowym prostokącie napis Fundusze Europejskie Pożyczka na kształcenie. Na samym dole ciąg logotypów Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską z flagą, linia oddzielająca, logo Polskiej Fundacji PrzedsiębiorczościPożyczka na Kształcenie – poznaj szczegóły podczas szkolenia

Pożyczka na Kształcenie to jeden z Instrumentów Finansowych oferowanych przez Polską Fundację Przedsiębiorczości. Dzięki...