Wspieramy Podmioty Ekonomii Społecznej

16.02.2024

Stowarzyszenie Żar Serca zorganizowało warsztaty dla kobiet. Takie, ale nie tylko, działania mogą otrzymać cenne wsparcie finansowe.

Stowarzyszenie Żar Serca działa głównie na terenie województwa lubuskiego i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Działalność organizacji polega między innymi na promocji czytelnictwa, organizacji spotkań autorskich, warsztatów rozwojowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedno z haseł stowarzyszenia to „Pomaganie przez czytanie”. Dzięki sprzedaży książek autorstwa prezes stowarzyszenia Ewy Kołodziejczyk udało się pomóc dużej grupie potrzebujących. Stowarzyszenie stawia sobie nowe cele. Pomocna w ich realizacji jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz wsparcie, jakie oferujemy podmiotom ekonomii społecznej.

Warsztaty stacjonarne i wyjazdowe dla lubuskich kobiet

Dzięki pożyczce Płynnościowej dla Podmiotów Ekonomii Społecznej, Stowarzyszenie Żar Serca zrealizowało cykl warsztatów i spotkań skierowanych głównie do kobiet.

- Dzięki pożyczce mogliśmy zintensyfikować nasze działanie. Jesteśmy w trakcie realizacji tego zadania. Jego czas trwania planowany jest do wiosny. Mogliśmy ten projekt zabezpieczyć finansowo i działać szerzej, z większym rozmachem, wspierając ludzi w ich rozwoju, umacnianiu lub odkrywaniu potencjału oraz budowaniu zdrowej pewności siebie.– mówi Ewa Kołodziejczyk.

- Ten projekt jest skierowany głównie do kobiet. Zależało nam, by przygotować koncepcję, która sprawi, że Stowarzyszenie Żar Serca będzie jeszcze bardziej rozpoznawalne. Stworzyliśmy warsztaty stacjonarne oraz wyjazdowe, dzięki temu działaniu nasza organizacja mogła się rozwinąć. W wydarzeniach wzięło udział ponad 140 osób – mówi Ewa Kołodziejczyk. Uczestniczkami warsztatów były głównie mieszkanki Żar i województwa lubuskiego.

Przedstawiciele stowarzyszenia chwalą kontakt z Polską Fundacją Przedsiębiorczości. Jest to przykład działania, w ramach którego można starać się o wsparcie w ramach Pożyczki Płynnościowej dla Podmiotów Ekonomii Społecznej.

- Polecam takie rozwiązania. To wsparcie, które pozwala nam na lepsze działanie i jeszcze większą aktywność. Podmioty Ekonomii Społecznej stawiają sobie ambitne zadania, których realizacja wymaga odpowiedniego planowania i pozyskiwania środków finansowych. Sukcesem jest możliwość realizacji naszych celów statutowych, a pomysłów mamy naprawdę wiele – dodaje nasza rozmówczyni.

Kto może uzyskać wsparcie dla Pomiotów Ekonomii Społecznej?

Polska Fundacja Przedsiębiorczości od połowy 2022 roku zarządza instrumentem finansowym „Pożyczka Płynnościowa dla Podmiotów Ekonomii Społecznej”. Dostępne środki w ramach projektu wynoszą łącznie siedem milionów złotych. Maksymalna wartość pożyczki to 70 tysięcy złotych, a oprocentowanie stałe wynosi zaledwie 0,5 stopy redyskonta weksli NBP. Karencja pożyczki to pół roku, a czas spłaty maksymalnie trzy lata.

- Z pożyczki mogą skorzystać między innymi: spółdzielnie socjalne, warsztaty terapii zajęciowej i zakłady aktywności zawodowej, centra integracji społecznej i kluby integracji społecznej czy bardzo aktywna w tym temacie grupa, czyli: fundacje i stowarzyszenia – mówi Dariusz Mikołajczyk, Menedżer Funduszu Pożyczkowego.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że pożyczka może być wykorzystana na opłacenie podatku od towarów i usług poniesionego w związku z inwestycją objętą dofinansowaniem z KPO. Ponadto środki można wykorzystać nawet na finansowanie wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności podmiotów ekonomii społecznej np. wynagrodzenia pracowników, koszty administracyjne, czy zatowarowanie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projeku Pożyczka Płynnościowa dla Podmiotów Ekonomii Społecznej.

 

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej