Przedsiębiorco! Mamy dla Ciebie dodatkowe środki finansowe!

09.08.2023

Apel tym razem skierowany jest do przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego. Polska Fundacja Przedsiębiorczości pozyskała dodatkowe środki w ramach mechanizmu „Pożyczka dla Mikroprzedsiębiorstw”.

– Projekt ten cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Chcemy dotrzeć z nim do najmniejszych firm, które planują działania rozwojowe – mówi Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

Mechanizm dużo korzystniejszy niż oferty komercyjne

Projekt jest realizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości od 2022 roku. Wówczas podpisaliśmy umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na utworzenie Instrumentu Finansowego, którego łączny budżet wynosił blisko 5,5 miliona złotych. Teraz do przedsiębiorców trafią dodatkowe środki finansowe.

- W ramach zawartej umowy PFP oferuje mikroprzedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego pożyczki na korzystnych warunkach finansowych z oprocentowaniem od 3,81, bez żadnych innych opłat i prowizji, z przeznaczeniem na wsparcie przedsięwzięć rozwojowych i inwestycyjnych.

Udzielonych zostało już kilkadziesiąt pożyczek i liczymy na to, że do końca roku kujawsko-pomorscy przedsiębiorcy nadal będą korzystać z naszej oferty. To mechanizm, który silnie wspiera sektor mikroprzedsiębiorstw. Oprocentowanie tej pożyczki jest dużo korzystniejsze niż w przypadku kredytu komercyjnego – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Kto może się starać o wsparcie? O jakich kwotach mówimy?

Kwota pożyczki jednorazowo może wynieść maksymalnie 100 tysięcy złotych. Okres spłaty to maksymalnie 84 miesiące w przypadku zastosowania preferencji, a przedsiębiorcy mogą liczyć na pół roku karencji jeżeli zajdzie taka potrzeba.

- Wspieramy najmniejsze firmy, które planują rozwój, ekspansję, zakup maszyn produkcyjnych lub inwestycje w poszerzanie spektrum swojego działania. Preferujemy firmy działające w ramach inteligentnych specjalizacji województwa kujawsko-pomorskiego oraz firmy, które działają krócej niż trzy lata – dodaje Prezes Marcin Pawłowski.

Zabezpieczenie pożyczki może stanowić m.in.: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, poręczenie osób trzecich, hipoteka, poręczenie Funduszu Poręczeń Kredytowych oraz inne zaakceptowane przez Polską Fundację Przedsiębiorczości.

Do Waszej dyspozycji są eksperci w oddziałach w województwie kujawsko-pomorskim:

Oddział PFP w Bydgoszczy: Leszek Cymbałko – kom.: 538 235 884, Joanna Wojtaszewska - kom.: 664 061 981.
Oddział PFP w Toruniu: Joanna Jarzyńska - kom.: 538 895 596, Przemysław Woliński - kom.: 664 934 479

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej