Jeszcze niższe oprocentowanie dla nowych pożyczek dla przedsiębiorców. „Zmierzamy do tego, by oferować wsparcie dla przedsiębiorców jak najszerzej”

12.05.2023

Udzielanie pożyczek przedsiębiorcom to jedno ze statutowych działań Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Oferujemy wsparcie rozwojowe, obrotowe oraz szansę na uzyskanie wsparcia znacznie atrakcyjniejszego niż pożyczka w instytucji komercyjnej. Takie działanie pozwala nam aktywizować przedsiębiorców niemal w każdym regionie Polski. Nową, a właściwie zaktualizowaną i jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę, prezentujemy przedsiębiorcom z Małopolski.

Niższe oprocentowanie, większe korzyści dla przedsiębiorców

Pożyczki oferowane małopolskim przedsiębiorcom skierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, planujących inwestycje w celu zwiększenia swojej zdolności do prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach kryzysowych.

- Obniżamy oprocentowanie dla nowo udzielanych pożyczek. Naszym celem jest pokazanie przedsiębiorcom, że jest to uniwersalny mechanizm, który może być wykorzystywany przez MŚP na zdecydowanie bardziej konkurencyjnych zasadach niż pożyczki bankowe – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

- Oprocentowanie ustalane jest na zasadach korzystniejszych niż rynkowe, równe wysokości połowy stopy bazowej ogłaszanej przez Komisję Europejską obowiązującej w dniu zawarcia Umowy Inwestycyjnej, i jest stałe w okresie spłaty pożyczki – w chwili obecnej jest to 3,81% w skali roku – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Kwota pożyczki oferowana małopolskim przedsiębiorcom może wynieść nawet 1,5 miliona złotych. Okres spłaty to maksymalnie 7 lat, a karencja może wynieść 6 miesięcy.

Co już zostało zrealizowane? Jakie plany mają jeszcze przedsiębiorcy?

Przedsiębiorcy mogą finansować z pożyczki plan rozszerzania zakresu prowadzonej działalności gospodarczej na obszary zwiększające szanse na przetrwanie przedsiębiorstwa w sytuacjach kryzysowych czy na utworzenie nowych lub odbudowę utraconych kanałów dystrybucji.

– Wspieramy także dywersyfikację, zmianę modelu prowadzenia działalności, poprawę efektywności energetycznej czy transformację firmy w obszarze tzw. e-handlu lub innych rozwiązań cyfrowych zwiększających konkurencyjność – Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Obecnie przedsiębiorcy z Małopolski zrealizowali ze środków o których mówimy między innymi: zagospodarowanie budynku pod restaurację, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, modernizację hotelu, zakup busa do przewozu pasażerskiego czy zakup sprzętu do produkcji suplementów diety. Wiele osób jest zainteresowanych np. inwestycją w odnawialne źródła energii, zakupem wyposażenia sklepów czy lokali gastronomicznych.

Nasze małopolskie specjalistki zapraszają do kontaktu telefonicznego oraz do spotkań bezpośrednich.

Więcej informacji TUTAJ

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej