12 stycznia 2023

Pożyczki dla wielkopolskich przedsiębiorców. Nawet pół miliona na inwestycje i rozwój.

Pożyczki dla wielkopolskich przedsiębiorców. Nawet pół miliona na inwestycje i rozwój.

 

Rozwój i dywersyfikacja działalności przedsiębiorstwa, tworzenie nowych miejsc pracy, finansowanie inwestycji przyczyniającyh się do transformacji cyfrowej lub ekologicznej – skala zadań na które można wykorzystać środki z nowego instrumentu finansowego Polskiej Fundacji Przedsięnbiorczości w województwie wielkopolskim jest bardzo duża.

– Naszą grupą docelową jest sektor MŚP. To bardzo ciekawa propozycja dla przedsiębiorców, którzy planują rozwój lub odbudowują swoje firmy po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19 – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Menadżera Funduszu Funduszy” Umowę Operacyjną w wysokości 5 mln złotych dotyczącą utworzenia Instrumentu Finansowego Pożyczka Re-aktywacja. Dzięki wniesieniu przez PFP dodatkowego wkładu własnego do projektu, dostępne środki na pożyczki dla przedsiębiorców wynoszą ponad 5,5 mln zł.

– W ramach zawartej umowy PFP oferuje przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego pożyczki na korzystnych warunkach finansowych bez żadnych innych opłat i prowizji, z przeznaczeniem na finansowanie przez MŚP kryzysowych działań naprawczych w obszarze gospodarczym w kontekście pandemii COVID-19 – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Kwota pożyczki może wynieść nawet 500 tysięcy złotych. Okres spłaty może być rozłożony na 84 miesiące. Oprocentowanie jest na korzystniejszych warunkach niż te komercyjne, bo zaczyna się od 2,81%. To potwierdzenie, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest instytucją działającą na rzecz rozwoju przedsiębiorców. Cieszy nas, że wracamy na Wielkopolskę z dobrą ofertą dla przedsiębiorców – dodaje Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Pożyczka „Re-aktywacja” to szansa dla firm, które do dzisiaj dotkliwie odczuwają efekty pandemii koronawirusa. Mówimy tutaj głównie o sektorze MŚP – dodaje Prezes PFP.

Zabezpieczenie pożyczki może stanowić m.in.: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, poręczenie osób trzecich, hipoteka, zastaw rejestrowy, cesja wierzytelności środków z rachunku bankowego oraz inne zaakceptowane przez PFP.

Więcej informacji TUTAJ

Zobacz również

Wszystkie aktualności
Informacja- Fundusz wsparcia przedsiębiorstw dotkniętych powodzią Ciąg logotypów: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, BGK Bank Gospodarstwa Krajowego, PFP Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Rozpoczęcie naboru wniosku. Trwa nabór wnioskówWiele firm nadal boryka się ze skutkami powodzi. Ważne wsparcie od Polskiej...

Jesienią 2024 roku przez kilka województw w Polsce przeszedł kataklizm, który sprawił, że stracili wielu mieszkańców...

Polska Fundacja Przedsiębiorczości Harmonogram szkoleń 01-04.07Aż siedem szkoleń na początku lipca!

Platforma Szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości nie zatrzymuje się w sezonie wakacyjnym – wręcz przeciwnie,...

PFP Dzień tematyczny: Zautomatyzuj swoją pracę! – AI w marketingu i pracy codziennej„Zautomatyzuj swoją pracę! – AI w marketingu i pracy codziennej”

… pod taką nazwą Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizuje kolejny Dzień Tematyczny. Przed nami trzy szkolenia – jedno...

Jak się ubrać do pracy, gdy za oknami jest 30 stopni Celsjusza? „Garnitur dla...

Czy wyobrażamy sobie prawnika bez krawata? Raczej nie. Ale czy wolimy być obsługiwani przez kogoś w koszulce polo czy...