Podcast: Jakie zmiany w gospodarce czekają na przedsiębiorców?

23.09.2022

Przedsiębiorcy muszą być gotowi na zmiany, które zachodzą w gospodarce. Anna Dziwulska: „Niektórym opadają ręce”

Po to są szkolenia na platformie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, by jak najszerzej wspierać przedsiębiorców. Mowa zarówno o wiedzy merytorycznej jak i kompetencjach miękkich, coachingu oraz budowaniu relacji w firmach. Jesienią na platformie pojawi się szereg szkoleń prowadzonych przez Annę Dziwulską. Ekspertka Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości będzie mówić między innymi o budowaniu szacunku na linii klient-przedsiębiorca czy o wspieraniu przedsiębiorców w kryzysie.

Gościem podcastu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest Anna Dziwulska, trener biznesu, coach i ekspert PFP. Rozmawia Michał Kaczmarek. Zachęcamy do wysłuchania podcastu na naszym kanale YouTube.

Powrót dotychczasowych tematów, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem oraz szereg nowych propozycji – Anna Dziwulska na jesień przygotowała szeroki plan działania i wiele propozycji dla uczestników szkoleń Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

- W gospodarce panuje nerwowa atmosfera, stąd nasze propozycje, by skupić się na trosce o relacje pracownik-pracodawca i pracodawca-klient. Będziemy się uczyć o rozmowie, partnerstwie, o ograniczaniu wysokich emocji na rzecz dialogu i racjonalnej rozmowy. Często słyszę o nawet agresywnych relacjach klientów, musimy więc często zawiesić starodawne przekonania „klient nasz pan” i partnersko dyskutować i prowadzić biznes – mówi Anna Dziwulska, trener biznesu i ekspert Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Bardzo mocno trzeba pracować nas naszą świadomością i emocjami. Przedsiębiorcy mają prawo do swoich emocji, ale nie mogą skupiać się tylko na sobie. Obecne czasy generują dużą nerwowość, ale pracodawcy nie mogą zapominać o potrzebach swojego zespołu. Dodam, że panowanie nad emocjami i wyrobienie nowych nawyków w myśleniu o biznesie jest możliwe. Wymaga jednak pracy – dodaje ekspertka.

Wojna w Ukrainie, pandemia koronawirusa, inflacja, wzrost stóp procentowych, presja płacowa, trudności z dostawami towarów. Czynników negatywnie wpływających na przedsiębiorców jest całe mnóstwo. Przedsiębiorcy potrzebują więc treningów mentalnych i szkoleń z kompetencji miękkich po to, by się uspokoić i móc efektywniej prowadzić działalność.

- Niektórzy mówią, że opadają im ręce – przyznaje trener Dziwulska. – To, co mogę poradzić przedsiębiorcom to komunikacja, transparentność i większe zaangażowanie ludzi w podejmowaniu decyzji. Pokazujemy pracownikom jaka jest sytuacja, przedstawiamy perspektywy szukamy rozwiązań. Nie ma skuteczniejszego działania niż angażowanie zespołu w rozwiązywanie problemów, to powoduje, że zespół czuje się zaangażowany i lepiej rozumie swojego pracodawcę. Może być tak, że wzrost kosztów spowoduje zwolnienia, a nawet bankructwa. Nie możemy udawać, że wszystko jest w porządku, często jest tak, że emocje biorą górę – mówi ekspertka.

Zachęcamy do wysłuchania podcastu. Szkolenia Anny Dziwulskiej znajdziecie na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości www.szkolenia.pfp.com.pl

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej