Webinar: Rynek pracy 2021. Zagrożenia i wyzwania

10.02.2021


Rynek pracy 2021 – perspektywy, zagrożenia i oczekiwania

Na kolejnym WEBINARZE LIVE Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości poruszymy bardzo ważny i bardzo aktualny temat – jakie perspektywy czeka rynek pracy w roku 2021? Zaczynamy od lockdownu w skali międzynarodowej i niezbyt optymistycznej wizji recesji największej od trzech dekad. Z drugiej strony warto odnotować, że bezrobocie w Polsce nie rośnie radykalnie. Czy to się zmieni? Czy rekrutacje w firmach nadal trwają? Kto jest bardzo poszukiwany na rynku pracy, a kto powinien myśleć o przebranżowieniu się? Jak sytuacja na rynku pracy będzie wpływać na procesy związane z kształceniem młodych ludzi? Odpowiedź w czwartek – 11 lutego. Start o godzinie 10:00!

To temat bardzo ważny zarówno dla pracowników jak I przedsiębiorców – jak kształtować się będzie rynek pracy w 2021 roku? Czy przed nami fala zwolnień czy może są branże, które będą nadal rekrutować? Kto ma szanse na zatrudnienie i podwyżkę wynagrodzeń, a kto powinien być gotowy na zmianę fachu? - Widzimy, że sytuacja na rynku pracy jest bardzo dynamiczna, bo branże objęte lockdownem zmuszone są do ograniczania zatrudnienia. Statystyki Głównego Urzędu Statystycznego pokazują jednak, że sytuacja nie jest zła, a spadek bezrobocia w Polsce jest jednym z najniższych w Europie – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Podczas WEBINARU LIVE Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości będzie mowa także m.in. O najbardziej perspektywicznych zawodach, pracy zdalnej czy tym, w jakim trybie obecnie prowadzone są rekrutacje do firm.

Goście:
Dr Krzysztof Osiński, Prezes Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego
Anna Sudolska, Członek Zarządu Idea HR

Zapraszamy w czwartek (11.02.2021) o godzinie 10:00 na profil Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz na portal wszczecinie.pl.

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej