Polska Fundacja Przedsiębiorczości inwestuje w startupy stworzone w The Heart. “Te projekty zmienią rynek”.

04.10.2021

Polska Fundacja Przedsiębiorczości i The Heart podpisały umowy inwestycyjne na finansowanie dwóch startupów działających w obszarze fintech i edutech. Dzięki wsparciu z Funduszu Pomeranus Seed zarządzanym przez Polską Fundację Przedsiębiorczości fundusze otrzyma nowatorski projekt platformy webowej do realizacji transakcji faktoringu oraz koncept e-learningowego serwisu do zdalnej edukacji.

PFP uznała, że to właśnie dwie młode firmy, które powstały w fabryce startupów The Heart, mają szansę na szybki rozwój i zdobycie klientów.

Wsparcie dla najlepszych

– Wspieramy projekty, które nas zaskakują i których inicjatorzy potrafią przedstawić nam ścieżkę rozwoju swoich pomysłów. W tym przypadku mamy do czynienia z ciekawymi inicjatywami, na które jest duże zapotrzebowanie na rynku, bo po prostu nikt takich usług nie świadczy – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Widzimy, że to pomysły innowacyjne i bardzo perspektywiczne w rozwoju, już teraz mające szerokie zainteresowanie ze strony klientów. Dzięki naszemu wsparciu oba projekty mogą rozwijać się jeszcze lepiej, unowocześniać i docierać do szerszego grona potencjalnych klientów – dodaje.

Założeniem przyjętym przez Fundusz Kapitału Zalążkowego Pomeranus Seed jest wsparcie nowatorskich projektów we wczesnej fazie rozwoju, które zostaną przekształcone w przedsiębiorstwa odnoszące sukces na rynku. Fundusz Pomeranus Seed jest inwestorem finansowym uczestniczącym w rozwoju przedsiębiorstwa i oferuje – poza wkładem finansowym – kapitał wiedzy biznesowej i doświadczenia.

Intuicyjny faktoring

Projekt fintechowy zwrócił uwagę ekspertów z PFP ze względu na swą innowacyjną formę i łatwość w obsłudze. – Realizacja faktoringu dzięki nowej platformie jest szybka, prosta i bezpieczna, co gwarantuje udział banku w transakcji. Liczymy, że ten startup będzie się cieszył dużym zainteresowaniem, bo skala funkcjonalności jest ogromna. Jako klientów widzimy duże podmioty krajowe, które mają często rodzinny aspekt własności – mówi Prezes PFP Marcin Pawłowski.

Rewolucja w nauce zdalnej

Z kolei serwis edukacyjny odpowiada na duże zapotrzebowanie nauki online w trudnym czasie pandemii koronawirusa. To właśnie doświadczenie nauczania zdalnego z ostatnich dwóch lat, stało się inspiracją do powstania tego konceptu, który zrewolucjonizuje polską edukację. Platforma umożliwia prowadzenie zajęć zarówno grupowych, jak i indywidualnych. Nauczyciele i edukatorzy będą dokładnie weryfikowani, żeby zapewnić wysoką jakość edukacji.

Oba projekty, które uzyskały finansowanie, mają bardzo precyzyjny plan rozwoju nakreślony na najbliższe miesiące.

Synergiczne partnerstwo z The Heart

Współpraca Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i The Heart otwiera przed instytucjami zupełnie nowe perspektywy rozwojowe.

– Jeszcze w tym roku planujemy poszerzyć tę współpracę o parasolowe finansowanie kolejnych cyfrowych koncepcji biznesowych, wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa. Zauważamy potrzebę cyfryzacji w sektorze MŚP i dlatego chcemy wesprzeć proces transformacji. Tymczasem PFP i powiązane z nią podmioty od lat wspierają ten segment np. w doskonaleniu zawodowym i mają szereg narzędzi służących do finansowania ich działalności. Dlatego w The Heart chcemy czerpać z tej wiedzy i korzystać z doświadczenia naszego partnera, Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. W połączeniu z naszym modelem venture building będzie to synergiczne partnerstwo, dzięki któremu uruchomimy jeszcze kilka nowych podmiotów finansowych z funduszu zalążkowego PFP – zapowiada Maciej Marszałek, prezes The Heart.

O projekcie przeczytasz również w Puls Biznesu

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej