Podcast: Szczecińskie Start Upy z szansą na rozwój

24.09.2021

Technopark Pomerania czeka na „młode pistolety”, ale nie tylko. PODCAST PFP

- Nawet Facebook był kiedyś start-upem – to sformułowanie bardzo często pojawia się podczas spotkań coachingowych z młodymi przedsiębiorcami. Z jednej strony teza ta może sprawiać wrażenie wyświechtanego sloganu, ale z drugiej… to prawda. I nawet największe firmy zaczynały z poziomu pomysłu, idei lub skromnej działalności. Co zrobić, żeby stać się wielkim? Jakich błędów unikać? Co może stanąć na naszej drodze, a co może okazać się szansą do wykorzystania? O tym dowiedzą się uczestnicy programu mentoringowego „Szczecin_UP!”, którego druga edycja odbędzie się niebawem. Nabór trwa.

Michał Kaczmarek rozmawiał na temat projektu z Magdą Mikołajczak oraz Jakubem Gibowskim z Technoparku Pomerania w Szczecinie - zachęcamy do odsłuchania naszej rozmowy na kanale YouTube [KLIK]

Celem programu „Szczecin_Up!" jest tworzenie dobrych warunków do dynamicznego rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie miasta i Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Koordynatorem programu jest Technopark Pomerania. W ramach „Szczecin_UP!” startupy otrzymają bezpłatne wsparcie w zakresie indywidualnego mentoringu ze strony doświadczonych przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów branżowych, doradztwa z różnych dziedzin biznesowych i technologicznych oraz szeregu szkoleń i warsztatów biznesowych, których tematyka zostanie dobrana indywidualnie do potrzeb konkretnych firm. Będą mieli również okazję do zaprezentowania swoich pomysłów przed inwestorami indywidualnymi i przedstawicielami funduszy inwestycyjnych.

- Niektórzy mają wizję start-upów jak z filmów amerykańskich. Młody, zdolny, siedzący gdzieś na strychu gość, który szykuje pomysł, który zmieni świat. Nagle za jego plecami pojawia się anioł biznesu, klepie go po ramieniu i zaczyna się wielka inwestycja – mówi Magda Mikołajczak. – Jesteśmy karmieni takimi stereotypami, mówi się o wielkich historiach typu Facebook, warto o tym pamiętać, ale nie warto brać sobie to 1:1 do serca. Polski start-up różni się od tej wizji z Netflixa. Polski start-upowiec to może być „młody pistolet”, ale i „pistolet w średnim wieku”. Nasi przedsiębiorcy to często osoby przed zderzeniem z gospodarczą rzeczywistością. Ale wachlarz mentorów i doradców jest zróżnicowany i będziemy pracować z dwoma grupami start-upowców, bo inne potrzeby ma ktoś na samym początku drogi, a jeszcze inne osoby, które już jakiś czas działają w biznesie – mówi Jakub Gibowski z Technoparku Pomerania.

- Każdy mile widzi pieniądze na start, ale programy mentoringowe zyskują na znaczeniu. Zarówno beneficjenci, jak i mentorzy widzą korzyści. To nie jest kwestia warsztatu, ale i okazji do wspólnej pracy, wymiany myśli. Nie zależy nam na wykładach, a na budowaniu relacji – mówi Gibowski. – Taki jest cel naszych założeń. Zapraszamy ludzi, którzy poznali rynek, wiedzą, co może przedsiębiorcy zaszkodzić, a co dać mu szansę na rozwój. Planowanie, kosztorys, marketing, zarządzanie, to jest bardzo ważne – dodaje Magda Mikołajczak.

Do udziału w programie wyłonionych zostanie po 8 startupów w dwóch kategoriach – łącznie 16 firm. Na czas realizacji programu otrzymają one pomieszczenia biurowe w Technoparku Pomerania. Najlepsze startupy wyłonione przez kapitułę programu otrzymają nagrody finansowe w wysokości od 10 do 30 tysięcy zł oraz możliwość udziału w Programie Inkubacji Technoparku Pomerania.

Zainteresowane osoby i podmioty mogą zgłaszać się do programu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.startup.szczecin.eu. Rekrutacja potrwa do 30 września 2021 r.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA PODCASTU

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej