Podcast: Eksplozja rozwoju branży e-commerce. Czy logistyka jest na to gotowa?

12.11.2021

Nie ma sprawnego e-commerce bez rozwoju logistyki. Zachęcamy do wysłuchania podcastu na naszym kanale YouTube. Naszym gościem jest Laura Hołowacz - Prezes Grupy CSL.

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to ważna sprawa. Grupa CSL oraz partnerzy – kancelaria MN Legal oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego organizują czwarty już polsko-niemiecki dzień w Starej Rzeźni. Wydarzenie gospodarcze nosi nazwę „To share knowledge and experience” i odbędzie się 18 listopada. Wydarzenie jest bezpłatne, wystarczy się wcześniej zarejestrować. Głównym tematem podejmowanym przez panelistów w roku 2021 będzie e-commerce. Sektor ten w czasie pandemii koronawirusa rozwija się niezwykle dynamicznie. Odczuwalne jest to dla sektora IT i logistyki. Jak mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz Pomorze Zachodnie ma wielki potencjał do rozwijania tej gałęzi gospodarki.

Wydarzenie o charakterze międzynarodowym, bo e-commerce nie zna granic terytorialnych

To już kolejny raz, gdy Grupa CSL wspólnie z Centrum Inicjatyw Gospodarczych Pomorza Zachodniego oraz licznymi partnerami zachęca do dyskusji na temat branży TSL. Podczas wydarzenia 18 listopada wystąpią najlepsi prelegenci z najbardziej renomowanych firm. Spotkanie, które łączy nietuzinkowe pomysły z biznesowymi strategiami. Tematem dominującym będzie przyszłość sektora e-commerce na Pomorzu Zachodnim.

- Żeby się rozwijać, trzeba kreować rzeczywistość. Współpracujemy ze stałymi i zaufanymi partnerami. Wymyśliliśmy koncepcję spotkania networkingowego, które połączy dyskusje na tematy związane z transportem, logistyką i ekonomią, ale także ujęciem międzynarodowym. Od początku istnienia nasze wydarzenie odwoływało się do dyskusji o charakterze polsko-niemieckim, a czasem nawet ogólnoeuropejskim, bo nie brakowało odwołań do gospodarek czeskich, holenderskich czy skandynawskich. Poprzednie lata pokazały, że to bardzo potrzebne wydarzenie, które gromadzi dziesiątki osób zaangażowanych w tematy gospodarcze regionu. Rok temu organizowaliśmy naszą konferencje w formule online i audytorium było jeszcze większe – mówi Prezes Laura Hołowacz.

„Koronawirus zrobił wiele chaosu w całej gospodarce. Kiedy jedni tracili, to branża e-commerce dosłownie eksplodowała”

W roku 2021 dyskutować będziemy na temat sektora e-commerce. Nie bez powodu. To właśnie ten sektor w czasie pandemii wzrósł o setki procent, a to wiąże się z wieloma gospodarczymi wyzwaniami. Zaczynając od kwestii związanych z łańcuchami dostaw, a kończąc na obsłudze informatycznej sklepów internetowych. Podczas TSKAE będziemy mówić o wiele aspektach tego zagadnienia gospodarczego.

- Staramy się sięgać po tematy najbardziej aktywnie dotyczące zarówno gospodarki światowej jak i regionalnej. Koronawirus zrobił wiele chaosu w całej gospodarce. Kiedy jedni tracili to branża e-commerce dosłownie eksplodowała. Co więcej, ona nie stopuje, a jeszcze bardziej przyspiesza rozwój. Podczas burzy mózgów w Grupie CSL postanowiliśmy, że przygotujemy nie panel dyskusyjny, a całe wydarzenie. Będzie to pierwsze, tak duże wydarzenie dotyczące e-commerce na Pomorzu Zachodnim po wybuchu pandemii, organizowane nie w formie online, a hybrydowej – mówi Laura Hołowacz.

Spotkanie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób prowadzących własny biznes, dla firm działających w Polsce i Niemczech chcących rozwijać swoje biznesy, nawiązać nowe kontakty oraz możliwości na wspólną współpracę. Rejestracja na wydarzenie jeszcze trwa.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej