Jaka będzie platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości? Znamy coraz więcej szczegółów!

06.04.2021

Jaka będzie platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości? Znamy coraz więcej szczegółów!

Polska Fundacja Przedsiębiorczości uruchomi w drugim kwartale tego roku jedną z najnowocześniejszych platform szkoleniowych online w Polsce. To projekt, który przygotowujemy od wielu miesięcy i jest on wyjściem naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy chcą czerpać merytoryczną wiedzę od najlepszych ekspertów. W czasie pandemii szkolenia w sieci zyskały ogromną ilość zwolenników.
O szczegółach platformy szkoleniowej mówił podczas konferencji „Czwarta rewolucja przemysłowa - Gospodarka 4.0” Prezes PFP Marcin Pawłowski. Polska Fundacja Przedsiębiorczości była partnerem wydarzenia organizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie.

W 2020 roku ze szkoleń PFP skorzystało ponad 8 tysięcy osób. W 2021 będzie rekord?

Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości będzie kumulować w jednym miejscu wiedzę ekspertów z wielu dziedzin – organizacja szkoleń jest bowiem jednym ze statutowych celów Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Zależy nam na tym, by edukować przedsiębiorców w sposób merytoryczny, kompleksowy, a także przyjazny w formule i odbiorze.
- W 2020 zwiększyliśmy ilość przeprowadzonych szkoleń. Jakość w formule zdalnej była bardzo wysoka, skorzystało z nich ponad 8 tysięcy uczestników. Elastyczność narzędzi internetowych spowodowała, że mogliśmy dotrzeć do szerszego audytorium odbiorców i dopasować pakiet tematyczny do ich oczekiwań – mówił Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie Marcin Pawłowski. – Chcemy usystematyzować kontent edukacyjny, który jest oferowany odbiorcom. Bardziej przejrzysta będzie formuła szkoleń, ich zakres tematyczny oraz efekty szkoleń i to, jak ta wiedza będzie mogła być wdrażana w praktyce. Główni interesariusze platformy szkoleniowej to firmy, które inwestują w szkolenia pracowników, ale i sami pracownicy, którzy oczekują, że pracodawca będzie dbać o poszerzanie ich kompetencji. Firmy, które inwestują w szkolenia pracowników mają o 218% wyższy dochód niż firmy, które tego nie robią. Jako Polska Fundacja Przedsiębiorczości chcielibyśmy wprowadzić modę na szkolenia, modę na to, by traktować szkolenia jako oczekiwany benefit dla pracownika – dodaje Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

„Zależy nam na pozytywnym user-experience. Będziemy pomagali budować ścieżkę rozwoju dla przedsiębiorców”

Szkolenia online, które oferować będzie Polska Fundacja Przedsiębiorczości obejmować będą takie formy jak: szkolenia online, webinary, e-learning, podcasty, panele dyskusyjne czy warsztaty online. Uczestnicy szkoleń będą mogli się zapoznać z materiałami przygotowanymi przez wykładowców oraz z merytorycznymi artykułami szykowanymi przez ekspertów współpracujących z PFP. Uczestnicy szkoleń będą mogli oceniać wykładowców, a treść szkoleń będzie modyfikowana na podstawie opinii uczestników. Podczas prezentacji Prezes Marcin Pawłowski podkreślał wielokrotnie, że platforma szkoleniowa będzie interaktywna, a Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości bardzo zależy na bliskiej korelacji pomiędzy uczestnikami szkoleń, trenerami, a PFP jako organizacją, która szkolenia przygotowuje.
- Zależy nam na pozytywnym user-experience. Będziemy pomagali budować ścieżkę rozwoju dla przedsiębiorców i dbali o to, by szkolenia były precyzyjnie opisane, co pozwoli na odpowiedni dobór tematów do potrzeb przedsiębiorców. Platforma da informacje przedsiębiorcom w jaki sposób zaplanować dzień pracy, by uczestniczyć w spotkaniu. Możliwe będzie odtworzenie szkoleń po ich zakończeniu, a na platformie opisani będą trenerzy. Uczestnicy szkoleń będą mogli oceniać ich wiedzę oraz formułę prowadzonych spotkań – mówił Prezes PFP.
Szkolenia będą kończyć się wydaniem certyfikatu. Treści będą dostępne dla uczestników bezpłatnie. Start platformy szkoleniowej PFP będzie mieć miejsce w czerwcu 2021.

Zapis z konferencji 4.0 przedstawiający założenia platformy można obejrzeć na naszym kanale YouTube [KLIK]

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej