Wizyta Ambasadora w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości

17.06.2016

Ambasador Kanady w Polsce J.E. Stephen de Boer w ramach wizyty na Pomorzu Zachodnim spotkał się 17.06.2016r. w siedzibie Fundacji z Barbarą Bartkowiak, Prezesem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (PFP). Wizyta była okazją do zapoznania Ambasadora z aktualną działalnością Fundacji i dalszym jej rozwojem w procesie wspierania polskiej przedsiębiorczości i innowacyjności, w tym rozwoju współpracy gospodarczej między Kanadą i Polską.

Fundacja powstała w 1997 roku z inicjatywy rządu Kanady i Polski. Do września 2003 roku funkcjonowała pod nazwą Kanadyjsko - Polska Fundacja Przedsiębiorczości/ang. Canada Poland Entrepreneurs Foundation (Program CPEF). Głównym celem Programu CPEF było wspieranie przedsiębiorczości i rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce oraz umacnianie rozwoju stosunków gospodarczych między Kanadą i Polską, w tym promocji polsko-kanadyjskich spółek. Na ten cel rząd Kanady przeznaczył 32 mln dolarów kanadyjskich. Od samego początku Fundacja wdrażała i oferowała przedsiębiorcom szeroką gamę produktów inżynierii finansowej oraz zapewniała wsparcie pozafinansowe w postaci szkoleń i doradztwa. Projekt CPEF okazał się sukcesem i jest uważany za jeden z najlepiej zrealizowanych międzynarodowych projektów kanadyjskich.

Podczas wizyty Ambasador Kanady zwiedził też siedzibę Fundacji i jej ośrodek szkoleniowy, spotkając się z pracownikami Fundacji i Polfund.

Obecnie Polska Fundacja Przedsiębiorczości, kontynuator działalności Programu CPEF jest jedną z czołowych instytucji otoczenia biznesu w Polsce. Fundacja oferuje pełen zakres produktów finansowych (m.in. pożyczki, poręczenia, seed capital) oraz szkoleniowo – doradczych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, start upów oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą we współpracy z instytucjami i projektami krajowymi oraz europejskimi. PFP kontynuuje też umacnianie rozwoju stosunków gospodarczych między Kanadą a Polską.

Poniżej fotorelacja z wizyty.

Zobacz też >>

2803_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
2804_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
2805_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
2806_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
2807_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
2808_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
2809_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
2810_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
2811_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
2812_wizyta_ambasadora_w_pfp.jpg
ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej