Inspirujące start-upy!!! Perły biznesu i wyróżnienia za 2015 rok przyznane

22.02.2016

Po raz dwunasty przyznano nagrody „Perły Biznesu” oraz wyróżnienia „Inspirujący Start” w ramach konkursu gospodarczego.

Wyróżnienia Inspirujący Start przyznawane są młodym firmom za odwagę, determinację i konsekwencję w tworzeniu firmy  od podstaw, która odnosi pierwsze sukcesy, posiada potencjał rozwojowy i może być inspiracją dla osób chcących otworzyć własny biznes.

Wyróżnienia za inspirujący start zostały przyznane trzem, młodym firmom.

Firma DogadamyCie.pl. z Koszalina założona przez Agnieszkę Chmielewską w 2013, działająca pierwotnie jako Brillant Partner. Po trzech latach dogadamycie.pl Sp. z o.o. jest jedną z największych firm działających na polskim rynku tłumaczeń on-line. W firmie pracuje ponad 200 osób, wykonujących tłumaczenia w 50 językach
i blisko 90 kombinacjach językowych. Wśród klientów są m.in. Tubądzin, Bakoma, Impel, Kazar, Drutex, Rockwool. W ramach Sieci Aniołów Biznesu AMBER prowadzonej przez Fundację firma znalazła inwestora, który w ramach tzw. „smart money” pozwala na dalszy, dynamiczny rozwój.

BS Haus - Erwin Urbaniak firma budująca domy z drewna, założona w lutym 2014 roku przez inżyniera budownictwa, absolwenta Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Zawarte w nazwie firmy litery BSH  to niemiecki skrót określający drewno klejone warstwowo. Na rozkręcenie biznesu firma zaciągnęła niskoprocentową pożyczkę z Funduszu Mikropożyczkowego KLON. Obecnie realizuje kilka inwestycji, a w długoterminowym planie zakłada pozyskanie unijnej dotacji na zakup centrum obróbczego CNC wraz z oprogramowaniem.

Szczeciński Town Shop - Magdalena Walczyńska to firma pod szyldem, której można kupić koszulki, kubki, magnesy, torby i poduszki – pamiątki związane
z miastem Szczecin i regionem. Pomysł na firmę powstał z potrzeby chwili, kiedy okazało się, że na rynku brak jest oryginalnych pamiątek. Na rozpoczęcie działalności Pani Magda pozyskała z Powiatowego Urzędu Pracy dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Większość gadżetów firma wykonuje samodzielnie a sprzedaż prowadzona jest w internecie oraz wybranych kawiarniach i punktach informacji turystycznej. Firma pracuje nad projektami kolejnych pamiątek oraz rozbudową sieci dystrybucji.

W kategorii Wydarzenie Gospodarcze Perła Biznesu została przyznana fabryce  Bilfinger Mars Offshore ze Szczecina produkującej fundamenty morskich elektrowni wiatrowych. Nagrodę w kategorii Osobowość Biznesu 2015 wręczono prezes zarządu  CSL Internationale Spedition - Pani  Laurze Hołowacz.

Więcej o laureatach, nominowanych osobach i firmach można przeczytać na stronie >>>

Wszystkim lauretom serdecznie gratulujemy i jako główny partner Konkursu  zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Perły Biznesu 2016!!!

Poniżej fotorelacja z finałowego wieczoru, który miał miejsce 18 lutego br. w Hotelu Dana w Szczecinie.

2769_laureaci_inspirujacy_start_fotabesswiat_biznesu.jpg
2770_nagrodzeni_i_wyroznieni_perly_biznesu_inspirujacy_start_fotabesswiat_biznesu.jpg
2771_statuetki_perel_biznesu_fot_swiat_biznesu.jpg
2774_rozdanie_perel_biznesu_fotabesswiat_biznesu.jpg
ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej