Aktywni Inwestorzy w Sieci

27.06.2016

Polska Fundacja Przedsiębiorczości ze Szczecina sprzedała wraz Krystianem Stypułą i Tomaszem Pikulskim większościowy pakiet udziałów w technologicznej spółce Sidus Novum z Zielonej Góry na rzecz inwestora branżowego Multisoft SA z Zielonej Góry.

Sidus Novum została założona w 2013 r. przez doświadczonych inżynierów Marcina Nowakowskiego i Andrzeja Głoda przy wsparciu inwestorów. Spółka zajmuje się projektowaniem i produkcją zaawansowanych systemów elektroniki przemysłowej i użytkowej i w ciągu pierwszych lat z sukcesem zrealizowała szereg zamówień dla kontrahentów m.in. z Polski i Danii.

Multisoft S.A. jest dynamicznie rozwijającą się firmą oferującą szeroki wachlarz rozwiązań, począwszy od kompleksowego zarządzania firmową infrastrukturą IT, a skończywszy na zaawansowanych rozwiązaniach monitorujących. W swoich działaniach firma koncentruje się głównie na tworzeniu i rozwijaniu systemów nagrywania sygnałów audio i wideo.

Nabycie udziałów Sidus Novum i tym samym przejęcie zespołu inżynierskiego i kontraktów jest elementem długofalowej strategii rozwoju Multisoft SA – stwierdził Krzysztof Tomaszuk, Prezes Zarządu Multisoft S.A. - Dla firmy Multisoft pracownicy są jej największym atutem. Zatrudnianie najlepszych i najzdolniejszych ludzi, którzy podzielają nasze wizje i ambicje jest tym co buduje nasz sukces jako firmy. Wraz z nabyciem udziałów Sidus Novum dołączyło do nas wielu wykwalifikowanych ludzi, z którymi wspólnie chcemy rozwijać nasze strategie i tworzyć nowe plany.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest wiodącą instytucją wsparcia biznesu w Polsce w szczególności finansowego. Inwestycja w Sidus Novum dokonana została w ramach Funduszu Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED przy współudziale inwestorów prywatnych z Sieci Aniołów Biznesu AMBER.

- Sidus Novum i nasze dobre wyjście z inwestycji to świetny przykład jakie efekty daje polska myśl technologiczna wsparta kapitałem publicznym i prywatnym – mówi Barbara Bartkowiak, Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – To już drugie nasze wyjście z inwestycji w tym roku, a uzyskany kapitał zainwestujemy wraz inwestorami Sieci Aniołów Biznesu AMBER w kolejne firmy technologiczne.

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej