Zachodniopomorski Dzień Przedsiębiorczości - załóż firmę z KLONEM

14.03.2015

W dniu 13 marca 2015 r. PFP uczestniczyła w Zachodniopomorskim Dniu Przedsiębiorczości, który zorganizowano na Wydziale Ekonomicznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Celem inicjatywy była promocja postaw przedsiębiorczych oraz wspieranie edukacji w tym zakresie. W związku z tym przeprowadzono konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych z woj. zachodniopomorskiego. Zgłoszone przez poszczególne szkoły drużyny wzięły udział w rozgrywkach z wykorzystaniem ManaGame.pl – ekonomicznej gry decyzyjnej on-line. Zadaniem uczniów było podejmowanie decyzji menadżerskich, dotyczących własnych, wirtualnych firm działających na wspólnym rynku w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników ekonomicznych. Podczas Zachodniopomorskiego Dnia Przedsiębiorczości wyłoniono finalistów konkursu oraz nagrodzono najlepsze drużyny.

Ponadto, przedstawiciele Fundacji wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym problematyki nauczania przedsiębiorczości. Młodzież miała okazję porozmawiać z uczestniczącym w spotkaniu młodym, szczecińskim przedsiębiorcą, P. Krzysztofem Zaleskim, współwłaścicielem baru z hamburgerami pod nazwą „Wół i Krowa”, który z pasją opowiadał o swoich doświadczeniach, motywach podjęcia decyzji o założeniu własnego biznesu, zachęcając młodzież do podejmowania wyzwań. Firma P. Krzysztofa powstała dzięki wsparciu pożyczkowym Funduszu Mikropożyczkowego KLON, w ramach którego PFP pomaga mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego w uruchamianiu działalności gospodarczej.

Osoby zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej zapraszamy do zapoznania się z ofertą pożyczkową wraz z bezpłatnymi szkoleniami i doradztwem Funduszu Mikropożyczkowego KLON.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej