Wyróżnienia dla spółek Funduszu Pomeranus Seed!

04.06.2014

Miło nam poinformować, że spółki powstałe przy współudziale Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości - Wspieram.to, Motoraporter, Sup4Nav, Audiotrip zostały docenione i wyróżnione w krajowych oraz międzynarodowych inicjatywach skierowanych do środowiska startups. 

Wspieram.to i Motoraporter finalistami konkursu Aulery 2014!

Spółki Wspieram.to oraz Motoraporter zostały zakwalifikowane do finału konkursu Aulery 2014. Konkurs ma wyłonić najlepsze polskie startupy. W tym roku gala Aulerów odbędzie się podczas konferencji WARP 14-go maja w Warszawie.

AULERY są nagrodami przyznawanymi cyklicznie od 2009 roku. Aulery to coroczne wyróżnienia dla młodych firm, które konsekwentnie rozwijają się w środowisku innowacyjnych technologii i promują kulturę przedsiębiorczości. Statuetki są przyznawane przez międzynarodowe jury złożone z praktyków i inwestorów.

System NAVDEC finalistą Polskiego Wynalazku 2014!

Technologia NAVDEC (system wspomagana decyzji nawigacyjnych na statku), ktora jest komercjalizowana przez spółkę Sup4Nav znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu „Polski Wynalazek 2014”. 

Konkurs organizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Telewizję Polską promuje innowacyjność i wynalazczość Polaków. W tym roku odbywa się jego druga edycja. Celem jest pokazanie różnorodności rozwiązań tworzonych przez kreatywnych i zdolnych naukowców. Zgłoszonych zostało ponad 100 projektów, z których kapituła konkursu wybrała siedem do zaprezentowania podczas gali finałowej, 7 kwietnia 2014 roku. Wśród nich znalazł się system NAVDEC.

AudioTrip uznany za jeden z ośmiu najlepszych startupów Europy Środkowej!

Bielska spółka założona wraz z Funduszem Pomeranus Seed dołączyła do przeszło 13 000 przedsiębiorstw ubiegających się o wsparcie Wayry. W miniony czwartek odbył się ostatni etap selekcji, w wyniku której komisja inwestorów zaprosiła do współpracy ośmiu zwycięzców. Wśród nich znalazł się AudioTrip- aplikacja mobilna dedykowana tworzeniu audioprzewodników nowej generacji.

Wayra to program akceleracyjny globalnej marki Telefonica. Pierwotnie uruchomiony w Ameryce Łacińskiej, obecnie obejmuje swoim zasięgiem także ośrodki w Czechach, Hiszpanii, Irlandii, Niemczech i Zjednoczonym Królestwie. Tworzy jeden z największych akceleratorów dla start-upów z branży ICT na świecie. Wayra zakłada finansowanie, udzielenie wsparcia mentorskiego i wprowadzenie do własnej sieci Aniołów Biznesu 350 europejskich firm do roku 2015.

Więcej informacji o spółkach na stronie Funduszu Pomeranus Seed.

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej