Podpisanie pierwszych umów na prowadzenie Punktów Obsługi Funduszu (POF)

30.06.2004

Podpisanie pierwszych umów na prowadzenie Punktów Obsługi Funduszu (POF) Regionalnego Funduszu Pożyczkowego POMERANUS dla mikro i małych przedsiębiorców.

Począwszy od 15 czerwca 2004 Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczęła podpisywanie umów ze Starostwami Powiatowymi Województwa Zachodniopomorskiego na prowadzenie Punktów Obsługi Regionalnego Funduszu Pożyczkowego "POMERANUS".
W wyniku dwuetapowego konkursu ogłoszonego w marcu 2004, Polska Fundacja Przedsiębiorczości wspólnie z Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim dokonała wyboru 10 powiatów spełniających kryteria akredytacji na utworzenie i prowadzenie Punktów Obsługi (POF) Regionalnego Funduszu Pożyczkowego Pomeranus.
Utworzenie Punktów Obsługi Funduszu umożliwi wspieranie lokalnych mikro oraz małych przedsiębiorstw poprzez poprawę dostępności do zewnętrznych źródeł finansowania w formie pożyczek. Przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego będą mieli możliwość uzyskiwania pozabankowych środków na finansowanie działalności gospodarczej oraz korzystania z usług szkoleniowych i informacyjnych.
Pożyczki będą udzielane firmom znajdującym się w początkowym etapie rozwoju w maksymalnej wysokości do 50 tys. zł (pożyczka "START"), oraz dla firm już prowadzących działalność gospodarczą w wysokości do 100 tys. zł (pożyczka "ELASTYCZNA").
Wszelkie formalności przedsiębiorca będzie dokonywał na miejscu w powiecie poprzez swój Punkt Obsługi Funduszu (POF). Podpisanie umów na prowadzenie Punktów Obsługi Funduszu RFP Pomeranus stanowi realizację porozumienia pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości, a Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim.
Do końca czerwca zawartych zostało 7 umów na prowadzenie Punktów Obsługi Funduszu w stolicach powiatów tj w Wałczu, w Kołobrzegu, w Stargardzie Szczecińskim, w Białogardzie, w Szczecinku, w Świnoujściu oraz w Świdwinie.
Planuje się, że Punkty Obsługi Funduszu rozpoczną przyjmowanie pierwszych przedsiębiorców w lipcu br.

 

Relacja z podpisywania umów pomiędzy PFP, a samorządami lokalnymi na utworzenie i prowadzenie Punktów Obsługi Funduszu RFP Pomeranus

1268_pof1.jpg
1269_pof2.jpg
1270_pof5.jpg
1271_pof3.jpg
1272_pof4.jpg

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej