Lista aktualności

Wybierz rok:

Przegląd gospodarczy w środę - 18.01.2023 r.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym przeglądem gospodarczym.

Przegląd gospodarczy w poniedziałek - 16.01.2023 r.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym przeglądem gospodarczym.

Podcast: Kto odpowiada majątkiem, gdy spółka popada w długi? Mec. Jarosiewicz: nikt nie jest wtedy bezpieczny

Gościem pierwszego w roku 2023 podcastu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości był mec. Marek Jarosiewicz, adwokat z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski, ekspert gospodarczy oraz ekspert PFP. Mecenas Jarosiewicz w styczniu poprowadzi dwa szkolenia na naszej platformie szkoleniowej.

W czasie rozmowy z red. Michałem Kaczmarkiem, mecenas mówić o odpowiedzialności majątkiem prywatnym za długi firmowe oraz czy w kryzysowym czasie w firmie rozdzielność majątkowa jest pomocą czy może wręcz przeciwnie.

Przegląd gospodarczy w piątek - 13.01.2023 r.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym przeglądem gospodarczym.

Pożyczki dla wielkopolskich przedsiębiorców. Nawet pół miliona na inwestycje i rozwój.

Rozwój i dywersyfikacja działalności przedsiębiorstwa, tworzenie nowych miejsc pracy, finansowanie inwestycji przyczyniającyh się do transformacji cyfrowej lub ekologicznej – skala zadań na które można wykorzystać środki z nowego instrumentu finansowego Polskiej Fundacji Przedsięnbiorczości w województwie wielkopolskim jest bardzo duża.

– Naszą grupą docelową jest sektor MŚP. To bardzo ciekawa propozycja dla przedsiębiorców, którzy planują rozwój lub odbudowują swoje firmy po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19 – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Prezes Pawłowski gościem Radia Plus. O gospodarce i planach Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości

Jedna z pierwszych w 2023 roku rozmów na antenie Radia Plus dotyczyłą gospodarki, prognoz, perspektyw oraz… planów Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Gościem magazynu reporterów „W rytmie wydarzeń” był prezes Marcin Pawłowski. Rozmowę można odsłuchać na stronie internetowej stacji.

Przegląd gospodarczy w środę - 11.01.2023 r.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym przeglądem gospodarczym.

Mocne wejście w nowy rok. Platforma szkoleniowa PFP pełna nowych tematów i nowych trenerów!

Wypoczęci po świętach? Pełni postanowień po nowym roku? Świetnie się składa, bo po kilkutygodniowej świątecznej przerwie na platformę szkoleniową Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości powracają szkolenia. Przed nami interesujące i ważne tematy z zakresu rachunkowości, podatków, prawa czy mindfulness. Poszerzone zostaną także tematy z sektora e-commerce i IT, które były przebojem w ostatnim kwartale roku 2022.

Przegląd gospodarczy w poniedziałek - 09.01.2023 r.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym przeglądem gospodarczym.

Nowy rok na rynku pracy. „Pracownicy bardziej obawiają się braku podwyżek niż zwolnienia z pracy”

Podczas grudniowej „Gospodarczej debaty miesiąca” Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jednym z głównych tematów były prognozy dla rynku pracy na rok 2023 i podsumowanie minionego roku w tym temacie. Eksperci są raczej zgodni, że masowe zwolnienia nam nie grożą, a skalę kryzysu gospodarczego nie należy już oceniać poprzez wskaźniki bezrobocia. – Pracy nie brakuje. Rynek udowodnił to zatrudniając bez większego problemu znaczną cześć uchodźców wojennych. W czasach inflacji inne sprawy są problemami: wysokość wynagrodzeń, brak premii, perspektywy rozwoju.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej