28 milionów złotych wsparcia dla firm zajmujących się turystyką i rekreacją. PFP podpisała ważną dla małopolskich przedsiębiorców umowę!

30.07.2021

Jeszcze w sierpniu rozpocznie się nabór wniosków na wsparcie w ramach projektu „Pożyczka Turystyczna” dla sektora MŚP w województwie Małopolskim. Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie dystrybutorem środków, tj. kolejnym Funduszem Pożyczkowym dla małopolskich przedsiębiorców. Maksymalna wysokość pożyczki może sięgać nawet miliona złotych. Umowa między PFP, a Małopolskim Funduszem Rozwoju została podpisana we wtorek 27 lipca br. – Pokazujemy, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozwija się i poszerza swoją ofertę dla przedsiębiorców z kolejnych regionów. Produkt, który zaoferujemy przedsiębiorcom w Małopolsce to Pożyczka Turystyczna. Projekt bardzo szeroki, bo poszerzanie atrakcyjności turystycznej regionu to możliwość wspierania zarówno hoteli, pensjonatów jak i obiektów gastronomicznych, atrakcji turystycznych, produktów regionalnych. Chcemy do tego projektu podchodzić bardzo indywidualnie – mówi Jacek Madej, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała z Małopolskim Funduszem Rozwoju Umowę Operacyjną dotyczącą udzielania „Pożyczek Turystycznych” dla MŚP w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W ramach projektu przedsiębiorcy, którzy posiadają siedzibę lub oddział zarejestrowany na terenie woj. małopolskiego oraz działający na rynku dłużej niż 24 m-ce, a obecnie dotknięci efektem pandemii mogą otrzymać niskooprocentowana pożyczkę na cele inwestycyjne lub obrotowe dotyczące działalności.

- To niezwykle ważna umowa, dziękuję za zaufanie Małopolskiemu Funduszowi Rozwoju, z którym po partnersku będziemy projekt realizować – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacja Przedsiębiorczości– Rozwijamy naszą obecność w Małopolsce, widzimy ogromny rozwój potencjału przedsiębiorczości w tym regionie i chcemy w nim aktywnie partycypować. Będziemy dostarczać przedsiębiorcom możliwość pozyskiwania pożyczek obrotowych oraz płynnościowych, już umożliwiamy finansowanie inwestycji poprawiających dostępność dla osób niepełnosprawnych, seniorów i rodzin z dziećmi w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej w ramach Funduszu Dostępności, , a za kilka tygodni wdrożymy także nowoczesną platformę szkoleniową, w ramach której będziemy dostarczać bezpłatnie szkolenia przedsiębiorcom i ich pracownikom. – dodaje . – Mamy w województwie małopolskim bardzo dobre relacje z instytucjami otoczenia biznesu, prowadzimy z nimi regularny dialog o tym, jakie są potrzeby i w którym kierunku należy skierować wsparcie, by było ono najbardziej efektywne. Mam przekonanie, że Pożyczka turystyczna będzie produktem oczekiwanym przez klientów; samo pojęcie turystyki powoduje, że możemy wspierać zarówno obiekty rekreacyjne, jak i promujące lokalną kulturę i atrakcje czy różnego rodzaju działalność gospodarczą, która przyczynia się do rozwoju turystyki i dostarcza towarów i usług odwiedzającym Małopolskę– dodaje Członek Zarządu PFP.

Planowany start naboru jeszcze w sierpniu. Maksymalna wartość pożyczki wynosi do 500 tys. dla pożyczek na cele obrotowe, do 1 mln dla pożyczek na cele inwestycyjne, a maksymalny okres spłaty wynosi 84 miesiące. Do udzielenia pożyczki nie jest wymagany wkład własny.

Szczegółowe informacje już wkrótce na stronie https://www.pfp.com.pl/pozyczki/wojewodztwo/malopolskie/rodzaj/dla-przedsiebiorcow 

20210727_104136-2.jpg
20210727_104759-kk.jpg

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej