Lista aktualności

Wybierz rok:

Polski Ład, rewolucja podatkowa i poprawa zaangażowania pracowników. Styczeń pełen szkoleń

Polska Fundacja Przedsiębiorczości w styczniu nie zwalnia tempa jeżeli chodzi o szkolenie przedsiębiorców. Harmonogram spotkań edukacyjnych, które odbędą się na platformie szkoleniowej jest skrojony pod oczekiwania przedsiębiorców z którymi współpracujemy. Szkolenia sprofilowane będą pod bieżące tematy gospodarcze, które zajmują uwagę przedsiębiorców. Panele szkoleniowe prowadzić będą uznani eksperci z którymi Polska Fundacja Przedsiębiorczości współpracuje od lat, czyli m.in. Maja Grzegorczyk czy Beata Kuśmierek.

 

Wesołych Świąt!

Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,
przepełnionych radością, ciepłem i rodzinną atmosferą.
Niech ten magiczny czas przyniesie odpoczynek
i chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków
oraz energię i pomyślność na cały następny Nowy Rok.

życzy

Zarząd i Pracownicy
Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości

Zakładam własną firmę - Czy święta to dobry czas na biznes? Sezonowe projekty to prawdziwa żyła złota!

W grudniowym odcinku programu Zakładam własną firmę sprawdzaliśmy czy święta to dobry czas na biznes? 

Rękodzieło, wypieki, choinki, ozdoby świąteczne, gastronomia – wszystkie te sektory w grudniu przeżywają szczyt zainteresowania swoimi produktami. To oczywiście wszystko z powodu świątecznego czasu. W Polsce wieczerza wigilijna musi być dopracowana do ostatniego szczegółu, a prezenty mają pokazywać nasze zaangażowanie. Na święta nie żałujemy pieniędzy, z czego korzystają przedsiębiorcy. Czy świąteczny biznes to dobry pomysł?

Przedświąteczny Podcast: Święta - czas na odpoczynek, nie na pracę

Wyłączamy telefony, odkładamy komputery i skupiamy się tylko na sobie oraz na bliskich – tak powinien wyglądać idealny plan na czas Świąt Bożego Narodzenia. W przede dniu wigilii warto przemyśleć, jaki mamy plan na najbliższe wolne dni. Jak mówią eksperci powinien to być czas refleksji, wyciszenia i odpoczynku. Praca w święta to zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Podobnie jak wszelkiego rodzaju stresujące sytuacje. Nauczmy się chwytać zdrowy dystans. Odpuśćmy sobie w święta, pozwólmy sobie na spontaniczność i na bycie niedoskonałym.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu. Naszym gościem była Anita Gałek - trener biznesu, wykładowczyni Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

 

Przedświąteczny Przegląd gospodarczy - 22.12.2021 r.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym przeglądem gospodarczym.

24 grudnia - dzień wolny

Informujemy, że w najbliższy piątek, tj. 24 grudnia siedziba i oddziały Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości będą zamknięte - zapraszamy do kontaktu w poniedziałek 27 grudnia.

Podsumowanie szkolenia - Jak nie wpaść w sidła szpiegostwa gospodarczego?

Jak nie wpaść w sidła szpiegostwa gospodarczego? Pytanie z tytułu brzmi bardzo… kryminalnie. Szpieg kojarzy nam się bowiem jako krygujący się agent, który chce wykraść nasze informacje lub bezceremonialnie i bez żadnego wstydu wejść w posiadanie tajemnic, których nie powinien widzieć nikt. Okazuje się, że w gospodarce to pojęcie ma zdecydowanie szersze zastosowanie. Podczas ostatniego szkolenia organizowanego w ramach programu Biznes Nowej Ery mec. Maja Grzegorczyk przybliżyła problem szpiegostwa gospodarczego. Jak się okazuje takim „szpiegiem” może być każdy z nas przykładowo w czasie… transferu z firmy do firmy. Jeżeli powiemy zbyt dużo, a nasz nowy pracodawca będzie mógł wykorzystać wiedzę o naszej poprzedniej pracy.

„Zwinne, sprężyste i odporne” – takie były zachodniopomorskie firmy? Za nami debata podsumowująca rok w gospodarce

Pod hasłem „Gospodarczego podsumowania roku” Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz portal wSzczecinie.pl zorganizowały spotkanie z przedstawicielami świata zachodniopomorskiej gospodarki. Celem dyskusji było zarówno podsumowanie ostatnich miesięcy, jak i nakreślenie, co może nas czekać w kolejnym roku. Najwięcej pytań dotyczyło trudów zmagania się z kolejnymi falami pandemii koronawirusa, nie brakowało jednak zagadnień dotyczących inflacji, problemów z zerwanymi łańcuchami dostaw logistycznych czy prognoz w jakim kierunku rozwój polskiej gospodarki może zmierzać w przyszłym roku.

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem webinaru.

Przegląd gospodarczy w poniedziałek - 20.12.2021 r.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym przeglądem gospodarczym.

Pożyczka rozwojowa czeka! Kto może skorzystać z instrumentu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości?

To atrakcyjny mechanizm gospodarczy skierowany do przedsiębiorców działających na terenie województwa łódzkiego. - W ramach zawartej umowy Polska Fundacja Przedsiębiorczości oferuje mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z województwa łódzkiego preferencyjne pożyczki z przeznaczeniem na finansowanie przedsięwzięć rozwojowych

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej