16 maja 2025

Nawet pół miliona złotych na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań

Ciąg logotypów: Województwo Śląskie, Śląski Fundusz Rozwoju, Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Na zdjęciu widoczna nowoczesna maszyna. Na grafice napis Pożyczka Innowacyjna

To atrakcyjna oferta, jakiej przedsiębiorcy z województwa śląskiego na pewno nie znajdą w komercyjnych instytucjach finansowych. Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest administratorem dwóch projektów – Pożyczka Innowacyjna I i Pożyczka Innowacyjna II. Zapraszamy do aplikowania.

Pożyczka Innowacyjna I – dla kogo jest ten projekt?

To szansa dla przedsiębiorców z województwa śląskiego na zdobycie finansowania pozwalającego na rozwój, wprowadzenie konkurencyjnych i innowacyjnych rozwiązań. Kwota pożyczki może wynieść nawet 200 tysięcy złotych, a okres jej spłaty może być podzielony nawet na 10 lat. Jeżeli będzie taka wola przedsiębiorcy to jest szansa na roczną karencję, z zaznaczeniem, że nie przedłuża ona okresu spłaty pożyczki.

Oprocentowanie Pożyczki Innowacyjnej I jest ustalone na poziomie 2,865%, co oznacza, że pożyczka jest zdecydowanie korzystniejsza niż na rynku komercyjnym.

Jednostkowe Pożyczki dedykowane będą przedsiębiorcom, na rozwój realizowany w oparciu o działalność innowacyjną, w tym wkład własny na instrumenty dotacyjne w ramach programów NCBIR, programu regionalnego lub innych programów wspierających sektor MŚP.

Na co sektor MŚP może wydać pożyczkę?

Sztandarowe przykłady to zakup nowoczesnego sprzętu dedykowanego branży w jakiej działa przedsiębiorca, zakup instalacji fotowoltaicznej, technologii i sprzętu do magazynowania energii w tym ładowarek do samochodów elektrycznych czy działania termomodernizacyjne. Przedsiębiorcy bardzo często decydują się na zakup nowoczesnych systemów i oprogramowania czy na zakup nowoczesnego sprzętu elektronicznego i komputerowego.

Pożyczka Innowacyjna II – analogicznie, ale z większym wolumenem finansowym

Projekt bliźniaczy dla Pożyczki Innowacyjnej I, czyli produkt również bardzo atrakcyjny pod kątem możliwości pozyskania atrakcyjnego finansowania dla działań mających na celu rozwój firmy z województwa śląskiego działającej w sektorze MŚP mającej w planach ekspansję.

W tym przypadku przedsiębiorcy mogą uzyskać nawet pół miliona złotych, co również może być podzielona na nawet 10 letni okres spłaty z roczną karencją. Oprocentowanie w skali roku jest identyczne jak w przypadku Pożyczki Innowacyjnej I.

Cele przeznaczenia środków finansowych również są analogiczne i szczegółowo można się z nimi zapoznać odwiedzając naszą stronę internetową lub rozmawiając z konsultantami Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości do czego bardzo zachęcamy. Śląski oddział Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Katowicach jest do Państwa dyspozycji.
Zabezpieczenie pożyczek może stanowić m.in.: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, poręczenie osób trzecich, hipoteka, zastaw rejestrowy, cesja wierzytelności środków z rachunku bankowego oraz inne zaakceptowane przez PFP.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE PROJEKTU: Pożyczka Innowacyjna oraz Pożyczka Innowacyjna II 

Zobacz również

Wszystkie aktualności
Informacja- Fundusz wsparcia przedsiębiorstw dotkniętych powodzią Ciąg logotypów: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, BGK Bank Gospodarstwa Krajowego, PFP Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Rozpoczęcie naboru wniosku. Trwa nabór wnioskówWiele firm nadal boryka się ze skutkami powodzi. Ważne wsparcie od Polskiej...

Jesienią 2024 roku przez kilka województw w Polsce przeszedł kataklizm, który sprawił, że stracili wielu mieszkańców...

Polska Fundacja Przedsiębiorczości Harmonogram szkoleń 01-04.07Aż siedem szkoleń na początku lipca!

Platforma Szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości nie zatrzymuje się w sezonie wakacyjnym – wręcz przeciwnie,...

PFP Dzień tematyczny: Zautomatyzuj swoją pracę! – AI w marketingu i pracy codziennej„Zautomatyzuj swoją pracę! – AI w marketingu i pracy codziennej”

… pod taką nazwą Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizuje kolejny Dzień Tematyczny. Przed nami trzy szkolenia – jedno...

Jak się ubrać do pracy, gdy za oknami jest 30 stopni Celsjusza? „Garnitur dla...

Czy wyobrażamy sobie prawnika bez krawata? Raczej nie. Ale czy wolimy być obsługiwani przez kogoś w koszulce polo czy...