Poznaliśmy zwycięzców Przystanku Sukces

23.10.2017

Na tegorocznej Gali Finałowej Konkursu (23.10.2017) realizowanego od 8 lat przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w ramach projektu „Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach wspierania rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności wśród młodych osób chcących założyć swój pierwszy biznes w Szczecinie, wręczone zostały nagrody dla Laureatów Konkursu.

Nagrody zostały ufundowane przez Sponsorów Konkursu oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości i mają na celu wyróżnienie, a także dostarczenie Laureatom Konkursu instrumentów do efektywnego rozpoczęcia pierwszego biznesu – Start-up.

W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość zgłoszeń- 61 biznesplanów napisanych przez 104 autorów. Przeprowadzono 6 szkoleń, w których uczestniczyło 88 osób. W czasie wizyt- inspiracji 73 uczestników odwiedziło 6 firm.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu „Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca” zostali:

Kategoria I: młodzież do 18 roku życia

  • Miejsce I – Aleksandra Laskowska „Spersonalizowane zeszyty” IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Szczecinie. Opiekun: Alicja Sulima

Kategoria II: osoby powyżej 18 lat, studenci, absolwenci lub inne osoby chcące założyć własną firmą

  • Miejsce I – Mateusz Wyczawski, Krzysztof Palczewski, Olga Chróstowska, Mikołaj Kłosowski, Marika Adamczewska „Coacher – system do wspomagania pracy trenera piłkarskiego”
  • Miejsce II – Justyna Czyż „Akustyna – Protetyk Słuchu – nowoczesne protezowanie słuchu”
  • Miejsce III – Lilla Domańska „Bukiety herbaciane”
  • Wyróżnienie – Agnieszka Bekas „Terapia komórek nerwowych mózgu z doradztwem zawodowym i psychospołecznym”
  • Nagroda specjalna Banku Zachodniego WBK – Agnieszka Spychalska-Glapa „Homebranders”

W latach 2010-2017 złożono łącznie 238 biznesplanów, przeprowadzono 33 szkolenia dla 528 uczestników, 302 osoby wzięły udział w Wizytach-Inspiracjach w 36 firmach.

Laureatom życzymy powodzenia w realizacji własnego biznesu, a wszystkich zainteresowanych założeniem własnej firmy zapraszamy do Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz na kolejną edycję konkursu za rok.