Prezes Marcin Pawłowski gościem Radia Plus

19.07.2021

Prezes Marcin Pawłowski gościem Radia Plus
Zagrożenie czwartą falą pandemii koronawirusa, podejście przedsiębiorców do szczepień, ale i zagadnienia związane z podsumowaniem I półrocza 2021 roku dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. To tematy, które padły podczas rozmowy dnia Radia Plus w minionym tygodniu. Gościem Michała Kaczmarka był prezes PFP Marcin Pawłowski. Zapraszamy do przeczytania relacji.

Czwarta fala pandemii coraz bliżej. Prezes Pawłowski apeluje: „Szczepmy się”
Prezes Marcin Pawłowski był gościem magazynu reporterów Radia Plus „W rytmie wydarzeń”. W czasie rozmowy nie brakowało tematów ogólnie związanych z gospodarką jak i z działalnością Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Czwarta fala pandemii koronawirusa staje się coraz bardziej prawdopodobna, stąd ten temat również pojawił się podczas dyskusji.
- To nie jest łatwa sprawa, bo niebawem staniemy przed koniecznością wyboru: dbać o obywateli czy walczyć o biznes? Tutaj mogę tylko zaapelować: szczepmy się. To odpowiedzialność nas wszystkich za ratowanie życia Polaków, ale i sprawa, która ratuje przedsiębiorców i ich biznesy przed upadkiem. Lockdown to byłaby fatalna wiadomość. Obserwujemy sytuację w Polsce. Przedsiębiorcy borykają się z koniecznością odbudowywania swojego biznesu. Gastronomia, transport, usługi, turystyka – te firmy starają się wrócić do normalności. To jest dobry sezon turystycznie, wierzę, że ta normalność, której tak potrzebujemy będzie na tyle trwała, że wróci do przedsiębiorców pewność, że będą trwale funkcjonować – mówił Prezes Pawłowski.
Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości zwrócił uwagę, że dobra kondycja gospodarki w ujęciu makroekonomicznym w dużej mierze zależy od tego, że przedsiębiorczy bardzo kreatywnie poradzili sobie w pandemii i udało im się utrzymać pozytywne rezultaty ekonomiczne mimo niesprzyjających warunków: - Nasi przedsiębiorcy to dynamiczni, twórczy ludzie, gotowi do ciężkiej pracy. Zbudowaliśmy pewne fundamenty gospodarcze, udało nam się szybko odbudować po czasie kryzysu. Nasze podwaliny pod budowę silnej gospodarki to inwestycje, popyt na usługi, ale i oszczędności i zrównoważone podejście do długu publicznego – dodaje Marcin Pawłowski.

Wsparcie w Starcie, Fundusz Dostępności, wsparcie obrotowe i płynnościowe. Szeroka paleta działań PFP
Pierwsze półrocze roku 2021 to dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości bardzo pracowity czas – rekordowa ilość pożyczek obrotowych, wsparcia płynnościowego, zaangażowanie w liczne inicjatywy z zakresu CSR czy promocja nowych projektów. Plany są jednak ambitne i zakładają nie tylko finansowe wspieranie przedsiębiorców, ale i organizowanie licznych szkoleń czy uruchomienie długo oczekiwanej platformy edukacyjnej PFP.
O tym wszystkim Prezes Pawłowski mówił na antenie Radia Plus: - W tym roku udzieliliśmy przedsiębiorcom wsparcia na kwotę ponad 200 milionów złotych, mamy jednak ambicje, by poszerzać skalę naszego działania. Czekamy na informacje o nowej perspektywie unijnej czy o Krajowym Planie Odbudowy, będziemy na pewno tutaj aktywnie działać. Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest otwarta na nowych beneficjentów poprzez Fundusz Dostępności. To atrakcyjny program skierowany między innymi do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych czy do samorządów – mówi Prezes Pawłowski.
- Zawsze jest dobry moment na zakładanie firmy. Fundacja wspiera przedsiębiorczość i młodych przedsiębiorców w zakładaniu firm. Pomagamy we właściwym starcie biznesu, dajemy wiedzę merytoryczną, ale i zastrzyk finansowy. Jesteśmy po dyskusjach z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i na pewno środków na wspieranie młodych firm będzie coraz więcej. Liczę, że niebawem podzielimy się z przedsiębiorcami ze Szczecina i Pomorza Zachodniego samymi dobrymi wiadomościami w tym zakresie – dodaje Prezes PFP.

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej