Rusza kolejna edycja Startup Challenge

20.04.2011

Global Startup Challenge 2011 to druga odsłona konkursu, dającego największą szansę na odniesienie globalnego sukcesu w Internecie. Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz firma Red Sky zapraszają do współpracy pomysłodawców z całego Świata.

Od dziś przyjmowane są zgłoszenia zespołów mających pomysł lub działający już projekt, który chcieliby ulepszyć, wdrożyć i osiągnąć dzięki niemu globalny sukces internetowy. Ze zgłoszeń wybrane zostaną te o największym potencjale, a ich pomysłodawcy zaproszeni będą do Szczecina, gdzie przez dwa wakacyjne miesiące, technicznie opracują swój pomysł oraz zdobędą merytoryczną wiedzę na temat prowadzenia biznesu w Internecie. Zwycięskie projekty ogłoszone będą we wrześniu. Nie ma ograniczenia w liczbie zwycięzców! Wygrają wszystkie te projekty, które będą najbardziej obiecujące pod kątem wejścia i zaistnienia na rynku. Podobnie jak rok temu laureaci GSC 2011 dostaną szansę uzyskania wsparcia kapitałowego swoich projektów od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, inwestujący w nowe spółki do 200 tys. euro, inwestorzy prywatni w ramach Sieci Aniołów Biznesu AMBER) oraz firmy Red Sky (przeprowadzenie globalnej kampanii reklamowej).

Warunki uczestnictwa w programie

W czasie dwumiesięcznych prac powinny powstać projekty internetowe gotowe do wejścia na globalny rynek. Warto zaznaczyć, że w trakcie trwania programu uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne wysokiej klasy programistów, twórców największego na świecie projektu internetowego FilesTube.com stworzonego przez polskich programistów z firmy Red Sky. Na uczestników czekać będą także specjalistyczne szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia biznesu w Internecie oraz dodatkowe atrakcje oferowane przez Miasto Szczecin. Organizatorzy zapewniają miejsce do pracy w Technoparku Pomerania oraz noclegi.

Proces rekrutacji

Rekrutacja zespołów rusza 20 kwietnia i będzie trwać do 30 maja br. Zgłoszenie odbywa się poprzez stronę internetową: www.globstar2011.com. Zespół ekspertów, powołany przez organizatorów, na bieżąco dokonywać będzie weryfikacji zgłoszeń.  Informacje szczegółowe dotyczące procesu rekrutacji i warunków uczestnictwa znajdują się na stronie www.globstar2011.com

Global Startup Challenge został zainicjowany przez spółkę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER. Partnerem Strategicznym konkursu jest Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny. W inicjatywę zaangażowani są także:, Xevin Investments, Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Miasto Szczecin.

Więcej informacji:
www.globstar2011.com

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej