Pizzeria King

18.05.2019

Pizzeria „King” Agnieszki Bartczak już działa

W jakiej branży działa Pani firma?

Gastronomicznej. Prowadzę pizzerię w centrum Kołobrzegu.

Czy jest to Pani pierwszy, własny biznes?

Uruchomiłam działalność z mężem Marcinem w prawdziwie ekspresowym tempie, ale decyzja była przemyślana od początku. Mąż wcześniej z rodzicami prowadził stołówkę, miał duże doświadczenie w gastronomii. Plany nabrały jednak przyspieszenia w chwili pojawienia się okazji dzierżawy lokalu, w którym mogliśmy rozpocząć działalność z dnia na dzień. Lokal położony jest przy ul. Giełdowej w Kołobrzegu w samym centrum miasta. W pobliżu znajduje się zabytkowy ratusz, nieopodal Bazylika Konkatedralna. To wymarzona lokalizacja. Serce miasta odwiedza dużo turystów, zwłaszcza w sezonie letnim. 

Skąd kapitał na start?

Zaczęliśmy się rozglądać, sprawdzać oferty bankowe. Warunki kredytów, prowizje i wysokie oprocentowanie zniechęciły nas do ofert bankowych. Nasz doradca podsunął pomysł skorzystania z pierwszego w województwie Funduszu Mikropożyczkowego Klon dla firm w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Umówiliśmy się w siedzibie funduszu z doradcami w Szczecinie. Po pierwszym spotkaniu wiedzieliśmy wszystko o warunkach Funduszu Klon m.in.jakie dokumenty powinniśmy przygotować. Od razu zdecydowaliśmy się skorzystać z oferty funduszu. Podczas następnej wizyty podpisywaliśmy już umowę. 

We wrześniu br. załatwialiśmy formalności a w październiku uruchomiliśmy pizzerię. 

Jakich działań wymagało uruchomienie biznesu?

Sami stworzyliśmy aranżację wnętrza, kupiliśmy samochód, bo posiłki dostarczamy  do domów i firm, zagospodarowaliśmy także ogródek przed lokalem. 

Jakie menu oferujecie?

Oprócz pizzy oferujemy dania z grilla, nuggets, rollery, kebab, sałatki, dania wegetariańskie, przekąski i napoje. Zatrudniliśmy kierowcę do rozwożenia zamówionych dań, kucharza i kelnerkę. 

Czy opłaca podjąć ryzyko i rozpocząć własną działalność?


W biznesie stawiam pierwsze kroki jednak własna firma to mój sposób na życie. Cieszy mnie każdy nowy klient bo to oznacza, że oferujemy smaczną kuchnię

Czy fundusz jest wart polecenia?

Fundusz Mikropożyczkowy Klon polecam początkującym. Niskie oprocentowanie 3,25% w skali roku, elastyczne raty, rok karencji w spłacie to nie wszystkie atuty. Pracownicy funduszu oferują pomoc merytoryczną. W każdej chwili mogę liczyć na ich wsparcie i bezpłatną poradę prawną, księgową i finansową.

Rozmawiała: Agnieszka Kropa-Szyszkowska 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej